بهینه ‌سازی موتور جستجو

بهینه‌سازی موتور جستجو (به انگلیسی: ‎Search engine optimization (SEO)‎) که بعضی وقتها در فارسی به آن بهینه سازی گفته می‌شود عملیاتی است که برای اصلاح دید یک وب‌گاه یا صفحهٔ وب در صفحه نتایج موتورهای جستجو که می‌تواند طبیعی یا الگوریتاست ، می‌گویند. این یکی از روش‌های بازاریابی موتور جستجو است. به صورت کلی وب‌گاه‌هایی که دارای بالاترین مکان بیشترین تکرار در صفحهٔ نتایج موتورهای جستجو باشند، بازدیدکنندهٔ از طریق موتورهای جستجو به دست می‌آورند. برای وبمسترها یکی از عوامل مهم و حیاتی بدست اوردن کاربران نو از موتورهای جستجو بخصوص گـوگل می‌باشد.

%D8%B3%D8%A6%D9%88 %DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA بهینه ‌سازی موتور جستجو
بسته های سئو

seo به معنای تکنیکهایی است که با استفاده از آنها می توان رتبه سایت مورد نظر را در نتایج گوگــل وبقیه موتورهای جستجو اصلاح داد. در حال حاضر متخصصین seo از بالاترین درآمد در بین انواع متخصصین در رشته IT برخوردار می باشند .

سئو یک فرایند نسبتا وقتگیر یک علم وسیع است که دائم جزئیات آن در حال تغییر است، seo وب سایت شما را با موتورهای جستجو رفیق می نماید تا آنها وبسایت شما را در صفحات اول برای کاربران جستجوگر خود نمایش دهد که در نتیجه شما بازدیدهای کاملا رایگان ، اصلی و طبیعی دریافت بکنید .
معرفی سئو:

سئو جمله جایگزین SEO است که وبمسترهای ایرانی آنرا ابداع کرده ‌اند.این جمله از نظر زبان فارسی غلط هست و جمله معادل SEO باید جمله مخفف اس‌ای‌او باشد ولی بدلیل تلفظ نوشتار آسان تر در بین وبمسترهای پارسی زبان از جمله سئو استفاده می‌شود.
معنای لغوی بهینه سازی در معنای لغوی SEO که مخفف Search Engine Optimization است نفهته است، جمله Search Engine Optimization به مفهوم سئو برای موتور جستجوگر پس مفهوم لغوی جمله SEO و سئو هم seo برای موتور جستجوگر می‌باشد.سئو برای موتور جستجوگر به عملیاتی گفته می‌شود که وب سایت را قابل فهم تر برای موتورهای جستجوگر می نماید . این فهم بیشتر باعث ارتقا رتبه و رسیدن به رتبه مناسب سایت است.

seo به مهندسی معکوس الگوریتم‌های رتبه بندی موتورهای جستجوگر گفته می‌شود. با مهندسی معکوس فاکتورهای رتبه بندی معین می‌شوند و با رعایت این فاکتورها باعث افزایش رتبه سایت حتی رسیدن به رتبه نخست نتایج جستجو می‌شود.

زمانی که شما در موتور جستجو به دنبال یک مورد ویِژگزینشه می گردید قطعا متوجه این مساله شده اید که گاهي از وب سایتها دارای رتبه های بالاتری هستند و در صفحات اولیه نمایش داده می شوند این یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب فریبنده هستند . سئو صفحات وب این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید.

ارزش این مورد از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنند. سئو وب وبسایت برای موتورهای جستجوگر مشهور ممکن است بتوان گفت که نسبتا تمام افرادی که با وب آشنایی هر چند کمی دارند، حداقل برای بار هم که شده واژه SEO را شنیده اند. اما SEO چیست؟ معنای لغوی SEO که مخفف Search Engine Optimization است، seo موتور جستجو است . SEO یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب فریبنده هستند . سئو صفحات وب این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید. ارزش این مورد از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر مصرف می کنند.

به عنوان مثال در گوگل یاهو، اکثر مردم تنها به صفحه اول نتایج جستجو نگاه می کنند. پس برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسأله الزامی است که وب سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو قرار گیرد.

علم سئو موتور جستجو در مورد روشهای فنی مانند عنوان صفحه مناسب، تگ ها متا تگ ها، کلمات کلیدی عبارات کلیدی و توضیحات مناسب سایت و کلاً محتوایی که موتورهای جستجو رفیق دارند، مطالعه می نماید . موتورهای جستجو صفحات وب را به وسیله نرم افزار خزندگی (عنکبوت) پیدا فهرست بندی می کنند. متاسفانه تمام نرم افزار های خزندگی جور کار نمی کنند. برای مثال اگر صفحه وب شما در یکی از موتورهای جستجو امتیاز بالایی داشته باشد، ممکن است در دیگر موتورها این چنین نباشد. یکی از کارهایی که متخصصان بهینه سازی موتورهای جستجو انجام می دهند، پیگیری تمام تغییرات عملکرد داخل موتورهای جستجو است. پس آنها میتوانند صفحات وب را بر طبق این تغییرات سئو کنند.

به علاوه آنها همراه با تغییرات موتورهای جستجوی مختلف خود را تابع این موتورها قرار می دهند. وقت ی که شما یک طراح برای طراحی وبسایت تجاریتان انتخاب می بکنید ، شما باید از این طراح در مورد seo موتورهای جستجو پرسش بکنید و باید از او بخواهید بر طبق اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجو تهیه صفحات وب سایت شما را شروع کند. در صورتی که این کار زیاد تر از طراحی هایی که شما بیش از این داشته اید، نیست. این کار بسیار آسان تر معقول تر است که شما در همان بار اول که سایتتان بر روی وب قرار می گیرد، حاوی بهینه سازی برای موتورهای جستجو شود.

seo (بهینه‌سازی موتور جستجو) به معنای فریب یا دستکاری موتور‌های جستجو با روش‌های غیر اخلاقی نیست. آن‌ها برای کمک کردن به اصلاح رویت رابطه وب سایت‌ها در نتایج جستجوی طبیعی با هدف رسیدن به رتبه‌بندی بالا، ایجاد شده‌اند.

seo را می‌توان مجموعه‌ای از روش‌ها برای تغییر استراتژیک وب سایت‌ها دانست. این فرآیند به بیان مهمترین عوامل ارتباط صفحه افزایش ارزش آن در صفحه نتایج جستجو، می‌پردازد.

سئو فرآیند ساده‌ای نیست که به راحتی پیاده‌سازی شود زیرا نیازمند دانش زیاد، علم پیش زمینه‌ای صبر است. موتور‌های جستجو با تغییر همیشگی الگوریتم‌های رتبه‌بندی خود غیر قابل پیش‌بینی می باشند ؛ پس وظیفه مهندسین seo ظهور نگه داشتن اطلاعات خود در این زمینه است.

الگوریتم رتبه‌بندی گـوگل دارای بیش از ۲۰۰ معیار جهت رتبه‌بندی یک وبسایت است. به همین دلیل مهندسین سئو می‌بایست مهم‌ترین این معیار‌ها را جهت پیاده‌سازی خوب seo بدانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *