فرق اطلاعیه تبلیغات

theme2 فرق اطلاعیه   تبلیغات

ثبت آگهی

هرنوع مطلب، اعلامیهیا اطلاعیه تجاری جهت جلب تذکر مردم یا افکار عمومی که از طریق رسانه‌ها منتشر ، و در آن، کالا، خدمات یا مراجعه به موسسه‌ای توصیه می‌شودو يا نیاز به کالا یا خدماتي اعلام می‌گردد، محصولتبلیغات است.

به جمله دیگر در تبلیغات، با به وجود‌آوردن یا تولید تبليغ به معرفی کالا یا ترغیب مشتری می‌پردازند. دراین فرایند، طراحی، تدوین تولید تبليغ توسط فرد یا موسسهآگهی ‌دهندهو یا دفتر تبلیغاتی اجرا نشر آن، اکثرا توسط رسانه‌ها انجام می‌شود. از نظر مقایسه‌، تبليغ، متناظر است با «اطلاعیه» روابط عمومی که محصول ارتباطات عمومی است.
رسانه‌هایی را که جهت اجرا نشر تبليغ به کار می‌روند، می‌توان به دو گروه «رسانه‌های جمعی» «رسانه‌های شخصی» تقسیم کرد.

علاوه بر این، در اجرا نشر تبليغ از وسائل ها و راههاي ی غیر از رسانه‌ها استفاده می‌شود. گاهي از انواع تبليغ عبارتند از اعلامیه، اطلاعیه نیازمندیها، اگهی نمایش‌نما، اطلاعیه پستی اطلاعیه کوپنی.
تبليغ مفهوم کلی است و جزو مجموعه واژگانی است که همگان به کار می‌برند. در مقابل، کلمه ورژن يا «آگهي» هم همان مفهوم را داراست، اما جزو مجموعه واژگانی است که اگهی ‌کاران اگهی ‌دهندگان، و به طور کلی افراد شاغل در حرفه‌های ارتباط با تبلیغات رسانه‌ها به کار می‌برند.

یک بیننده تلویزیون: امروز «تبليغ»‌هاي بسياري در تلویزیون ديدم.
یک طراح اطلاعیه : امروز «آگهي»‌هاي بسیار زیاد ی طراحی کردم.

در انگلیسی، فرق بین دو کلمه advertisementوadvertisingکاملا روشن است. در فارسی هم فرق بین دو واژه «آگهی » «تبلیغات» کاملا روشن است. اولي بصورت مفرد دومي بصورت جمع بيان مي‌شود. بناجهت ن «آگهي» به يك متن مطلب يك پروگرام تلويزيوني و… اتلاق مي‌شود اما «تبليغات» به معناي رشته تخصص و يا فعالی ت تبليغ‌كردن است كه در واقع يكي از زيرمجموعه‌هاي آن تهيه «آگهي» مي‌باشد.

فرق تبلیغات بازاریابی
بطور خلاصه:
تبلیغات انتشار پیام های ترغیب کننده است به منظور معرفی و ترویج کالاها و خدمات شرکت به مشتریان موجود بالقوه در ازای پرداخت مبلغی معین . بازاریابی پروگرام ریزی، اجرا و هدایت هدفمند آمیخته ای از کار های تجاری است، به قصد نزدیک سازی خریداران و فروشندگان به یکدیگر به منظور تبادل منافع یا انتقال محصول
کلا :
تعداد خیلی ی از از مردم بازاریابی را با تبلیغات و یا برعکس زیبا یکی می دانند. در حالیکه هر کدام از این موارد زیاد ارزش دارند و هم خیلی مفرق می باشند . دانستن این فرق و انجام تحقیقات بازار می تواند مجموعه شما را در مسیر پیشرفت قرار دهد.
بگذاریددر ابتدا با تعریف رسمی هر کدام از اینها آغا ز کنیم. در اینجا شرح می دهم که فرق های بازاریابی تبلیغات در چیست:
تبلیغ: اگهی تعرفه بر، عمومی و غیر شخصی بوسیله حامی معین که نقش تشویقی داردک نمایش غیر شخصی یا ترویج محصولات موسسه برای مشتریان موجود بالقوه آن.
بازاریابی: پروگرام ریزی اصولی،بکارگیری کنترل مجموعه کار های کسب کار با هدف گردهم آوردن خریداران فروشندگان جهت تبادل و یا انتقال محصولات با سود دو طرفه.
بعد از بیان تعریف هر کدام از آنها فهمیدن این مسئله که چرا تشخیص این فرق ها برای مردم سخت است و این دو مساله را یکی تصور می کنند آسان می شود، پس بگذارید کمی با جزئیات بیشتر به آن بپردازیم.
تبلیغ یکی از اجزا روند بازاریابی است. بخشی است که حاوی تعریف دوباره کسب و کار شما،کالاها و یا خدماتی است که شما ارائه می دهید.حاوی روند استراتژی گسترش از قبیل تهیه تبلیغ، تکرار غیره.اطلاعیه حاوی تهیه یک تبلیغ بعنوان واسطه ها در روزنامه ها،پست مستقیم،بیلبورد،تلویزیون،رادیو و مسلما اینترنت است.تبلیغ بزرگترین تعرفه بیشتر پروگرام های بازاریابی است . ارتباطات عمومی که بسیار زیاد نزدیک به تبلیغات در جای دوم تحقیقات بازار که بعد از آنها قرار دارد.
بهترین راه جهت تشخیص بین تبلیغات و بازاریابی تصور بازاریابی بعنوان یک کیک است ،که در داخل این کیک شما برشهای تبلیغات،تحقیقات بازار،پروگرام ریزی رسانه ای،ارتباطات عمومی، قیمت گذاری محصول، توزیع، پشتیبانی مشتریان، استراتژی فروش و اجتماعات مربوطه را دارید.تبلیغات تنها برش از این کیک در استراتژی است . تمام این عناصر نباید تنها مستقل عمل کنند بلکه آنها همين طور می بایست با جهت میل به اهداف بزرگتر کار کنند. بازاریابی روند زمانبر بوده و می تواند حاوی ساعتها تحقیق جهت طرح بازاریابی در جهت موثر ی باشد.تصور بازاریابی بعنوان تمام چیزی که مجموعه می بایست بمنظور تسهیل تبادلات بین مجموعه و مشتری انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *