تلگرام راه را برای گیف‌ باز کرد

giftelegeram تلگرام راه را برای گیف‌ باز کرد

spidnet

کمتر از ماه است که تلگرام قابلیتی را در نو ترین نسخه خود قرار داده است که با استفاده از آن فایل‌های گیف، ۲۰ مساوی سریعتر دریافت و فرستاده می‌شوند.

استفاده از گیفت در تلگرام

گیف (gif) یا تصویر گرافیکی متحرک از جذابیت‌های فضای مجازی در کنار تصاویر ویدیوهاست تلگرام هم برای اینکه از قافله عقب نماند، این ویژگی را به جدید ترین نسخه خود اضافه کرده است.کمتر از ماه است که تلگرام قابلیتی را در ترین ورژن قرار داده است که با استفاده از آن فایل‌های گیف، ۲۰ مساوی سریعتر دریافت فرستاده می‌شوند. بدین ترتیب که فایل‌های گیف را به نحوی رمزگذاری کرده است که تبدیل به ویدیو شده و به اندازه ی کمتر از ۹۵ درصد با همان کیفیت تصاویر نیاز دارند.

گیف یا جیف (gif) پسوند سه حرفی و معین ‌کننده بافت پرونده‌های گرافیکی ثابت یا متحرک است. این نام کوتاه‌شده Graphics Interchange Format (قالب مبادله گرافیکی) است. این قالب گرافیکی در سال ۱۹۸۷ بوسیله کمپانی کامپیوسرو معرفی شد و امروزه به طور وسیع برای تصاویر منتشر شده در وب به کار می‌رود. دیکشنری اکسفورد هر دو تلفظ گیف جیف را برای این قالب صحیح می‌داند.

اپلیکیشین تلگرام به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند چندین فایل گیف را به طور همزمان نمایش دهد. فایل‌های گیف در حال حاضر به طور اتوماتیک نمایش داده می‌شوند نیازی نیست که شما هر کدام را جداگانه راه بیندازید، ولی اگر بخواهید می‌توانید با تغییر دادن تنظیمات تلگرام خود، این نمایش اتوماتیک را متوقف بکنید .

روبات تلمحترم گیف

روبات‌های تلگرام به بخشی از این شبکه اجتماعی برای استفاده اکثرا فرد ان تبدیل شده‌اند. اما پیش از این استفاده از آنها همواره آسان نبوده است، بلکه باید جهت روبات‌ها در چت جداگانه پیامی را ارسال یا روبات مورد نظر را به گروه اضافه می‌کردید تا بتوانید از اطلاعات آن اضافه بکنید ، ولی راه آسان‌تری هم جهت مصرف از روبات‌ها وجود دارد.

با مصرف از حالت اینلاین (inline mode)، روبات‌ها می‌توانند تمام جا حاضر شوند و به عنوان یک وسائل در چت‌ها، گروه‌ها یا کانال‌های شما مورد مصرف قرار بگیرند دیگر عضو بودن آن روبات در گروه ارزش ی ندارد. روبات‌های اینلاین می‌توانند با کارهای مختلف ی از عبارت فرستادن گیف‌ها، عکسهایی از وبسایت‌ها، ویدیوهای یوتیوب، متن ‌های ویکی‌پدیا و غیره شما را یاری دهند.

بدین ترتیب برای کمک گرفتن از روبات‌ها کافی است با زدن @ نام روبات مورد نظر (از عبارت vid، pic، bing، wiki، imdb) در گفت‌وگوی مورد نظر خود و همين طور نوشتن کلمه‌ای که قصد جست‌وجوی آن را دارید در ادامه‌اش، اطلاعات روبات در مورد موضوع مربوط را فرابخوانید.

روبات‌های اینلاین تلگرام، راه خلاقلانه‌ای برای جست‌وجو کردن پیدا کردن فایل‌های گیف پیشنهاد داده‌اند آن مصرف از روبات گیف است. پس شما می‌توانید با نوشتن [email protected] در تلگرام وارد کردن این روبات به تلگرام خود، از گیف‌های مختلف موجود در روبات مصرف بکنید .

پیش از این؛ گیف در فیس‌بوک

فیس‌بوک نیز از سال قدیم برای کاربر ان این امکان را قرار داده بود که گیف‌های متحرک را در صفحه تایملاین خود قرار دهند، اما راه خاصی برای این کار وجود دارد و فرد ان به جای آپلود کردن مستقیم فایل‌های گیف مثلبقیه تصاویر یا ویدیوها، بایستی لینک مکانی که فایل گیف در آن موجود است را در صفحه ‌خود قرار دهند.

فیس بوک اما توصیه داده است که اندازه فایل‌ها کمتر از هشت مگابایت باشد آنگاه فایل‌های گیف متحرک که آپلود شده‌اند را مستقیما به تصاویر تبدیل می‌کند.

برای پیدا کردن لینک فایل‌های گیف، آرشیوهای مختلف ی وجود دارد، مانند Giphy.com و Imgflip.com Imgur.com. همچنین اکثرا سایت‌های گیف وسائل ی دارند که اگر شما بخواهید از تصاویر مورد نظر خود مصرف بکنید ، با مصرف از آنها می‌توانید محتوای را آپلود کرده و تصاویر متحرک را بسازید.

زمان ی که شما لینک گیف را در صفحه خود می‌گذارید، دوست ها شما در فیس بوک جهت دیدن آنها می‌توانند همچونبقیه ویدیوها عمل کنند؛ اگر در تنظیمات، نمایش اتوماتیک ویدیوها فعال باشد، فایل‌های گیف خودشان نمایش داده می‌شوند و اگر کاربر ان نمایش اتوماتیک ویدیوها را غیرفع ال کرده باشند، جهت مشاهده فایل‌های گیف باید بر روی تصاویر گیف ضربه بزنند تا نمایش آن شروع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *