این میان وعده های کم کالری را در ایام نوروز با خیال راحت میل کنید

Popcornjpg این میان وعده های کم کالری را در ایام نوروز با خیال راحت میل کنید

health

در ایام نوروز نیاز به انتخاب بین وعده های مناسب و کم کالری دارید. انتخاب گروه بین وعده ها بخصوص در وقت روزهای تعطیل می بایست مانند رژیم غذایی با رعایت میزان اندازه و تعادل باشد.

بی شک رسیدن به اهداف تناسب اعضا علاوه بر رعایت رژیم غذایی سالم، نیاز به گزینش بین وعده های مناسب و کم کالری دارد.گزینش گروه بین وعده ها بخصوص در روزهای تعطیل می بایست مانند رژیم غذایی با رعایت میزان اندازه تعادل باشد. ضمن این که اصل تنوع در انتخاب بین وعده ها بهتر است، در نظر گرفته شود.

بین وعده های کم کالری

پاپ کورن

اگر می ‌خواهید بین ‌وعده خیلی ولی کم کالری بخورید،‌ استفاده از پاپ‌ کورن، ‌پیشنهاد خوب ی است. این بین وعده میزان بسياري فیبر است که می‌ تواند شما را تا مدت بسیار زیاد ی سیر نگه دارد. شش پیمانه پاپ کورن، ۵ گرم چربی اشباع شده، ۲۲۰ میلی گرم سدیم، و ۲۴ گرم کربوهیدارت دارد.

بادام

اگر به آشپزخانه دساسترس ی ندارید و نیاز به میل کردن بین وعده ‌ای سالم دارید، می ‌توانید ۱۴ عدد بادام بخورید. با این کار بدن شما ۹۸ کالری دریافت خواهد کرد. بادام‌ سرشار از فیبر پروتئین است گرسنگی را برای مدت بسياري از شما دور می‌کند.

سیب‌ پخته شده

سیب یکی از سالم ‌ترین بین ‌وعده‌ ها به شمار می ‌رود به روش‌ های بسياري می ‌توان از آن‌ مصرف کرد. یکی از اینروش ‌ها پختن آن است.سیب پخته شده دارای همان میزان فیبر ویتامینی است که در سیب تازه وجود دارد.

انبه

استفاده از این بین وعده راه مناسبی برای دریافت بتاکاروتن ( رنگدانه قرمز-نارنجی است که در گیاهان و میوه ها یافت می شود . این ترکیب پپش ساز ویتامین آ است) است. سه چهارم پیمانه از قطعات انبه یخ‌ زده تنها ۹۰ کالری است ۶۰ درصد از نیاز هر روز بدن به ویتامین ث را برطرف می ‌کند.

کره بادام زمینی

لایه نازکی از کره بدون نمک بادام زمینی را می توانید همراه با نان سبوس دار و یا سیب مصرف بکنید . این بین وعده ۹۰ کالری ۲ میلی گرم سدیم است.

مغز تخمه آفتابگردان

یک قاشق چای خوری مغز تخمه آفتابگردان را می توانید همراه با یک فنجان ماست مصرف بکنید . مغزها دارای ۱۹ کالری هستند و کل این بین وعده کمتر از نیم گرم چربی اشباع شده دارد. مطمن شوید، مغزهایی که استفاده می‌کنید بدون نمک باشند، بخصوص چنانچه مراقب میزان سدیم بدنتان هستید.

پسته

از میزان چربی خیلی موجود در پسته ندلهره و ترس ید، چرا که اکثر این چربی ‌ها اشباع نشده و یا چربی ‌های بهتر برای بدن هستند . با میل کردن ۲۰ عدد پسته فقط ۸۰ کالری و کمتر از یک گرم چربی اشباع شده دریافت بکنید . پسته‌ ها سرشار از پروتئین، فیبر ویتامین مواد معدنی کلیدی می باشند .

انگور

انگورها دارای میزان خیلی ی آب می باشند و یک پیمانه پر از انگور فقط ۶۲ کالری دارد. آب داخل انگورها به شما کمک می ‌کند تا احساس سیری بکنید . انگورها سرشار از ویتامین K میزان ی فیبر هستند .

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “این میان وعده های کم کالری را در ایام نوروز با خیال راحت میل کنید”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
بک لینک