گاسپار: با تمام وجودم ایران را انتخاب کردم

گاسپار: با تمام وجودم ایران را انتخاب کردم

خبرگزاری مهر: فوتبال می‌تواند کارهای خارق‌العاده‌ای انجام دهد. آن مورد در خصوص مربی دروازه‌بانان تیم ملی ایران، دن‌ گاسپار، رخ داده می باشد. فوتبال بچه‌ای را که در ساوث گلستنبری متولد شد را با خود برد و همچنین دنیا را به او همچنین نشان داد.

گاسپار از سال شمسی ۱۹۹۳ دستیار کارلوس کی‌روش بوده می باشد و همچنین با مربی پیشین تیم فوتبال منچستر یونایتد در ژاپن، پرتغال، آفریقای جنوبی و همچنین در کشورش آمریکا کار کرده می باشد.

آخرین فصل زندگی آن مربی آمریکایی کمک به ایران بود تا به دور سوم رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه راه پیدا کند.

تیم ملی دور دوم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی را با دو پیروزی قاطع در تهران مقابل تیم‌های هند و همچنین عمان به پایان رساند و همچنین در ۸ مسابقه‌ای که انجام داد تنها ۳ گل گرفتن کرد.

اکنون سئوال اینجاست چه چیزی باعث شد آن مربی ۵ سال شمسی قبل پیشنهاد ایران را قبول کند.

گاسپار در گفتگوی اختصاصی با وبسایت و مرکز خبرهای جدید فیفا در آن خصوص گفت: «من از اعتماد کارلوس کی‌روش و همچنین آنکه می‌توانم در پروژه‌ای منحصربه فرد به او کمک کنم تشکر می‌کنم. جهت آنکه اراده و تصمیم راسخ بگیرم ابتدا با مغزم فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم، سپس آن هم را با قلبم احساس می‌کنم و همچنین بعد از آن هم با تمام وجودم نسبت به آن هم اقدام می‌کنم و همچنین به همین خاطر به ایران رفتم.»

ایران یکی از اقتدار و قدرت‌های برتر فوتبال آسیاست که سه بار قهرمان جام ملت‌های آسیا شده و همچنین چهار بار به رقابت‌های جام جهانی راه پیدا کرده می باشد و همچنین هوادارانش جزو پراحساس‌ترین‌ها خواهند بود. آن ایده که یک کشور دیگر را به جام جهانی ببرد جهت دن گاسپار کفایت می‌کرد تا سال شمسی ۲۰۱۱ به تیم ملی ایران بپیوندد. او همچنین در سال شمسی ۲۰۱۰ با تیم ملی پرتغال در جام جهانی آفریقای جنوبی شرکت کرد.

گاسپار در خصوص تجربه‌ای که از آن هم رقابت‌ها برایش ساخته یا ایجاد شده، گفت: «آن هم یک تجربه فوق‌العاده بود و همچنین گفتن آن هم در خصوص آنکه چه نوع مزیتی نصیب تو می‌می شود در حرف نمی‌گنجد. هنگام و زمانی که که پیشنهاد ایران به من ارائه شد، فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردم که آن می‌تواند موقعیت غیره ای جهت حضور در جام جهانی باشد و همچنین آنکه به یک کشور کمک کنم تا به آن هم دست پیدا کند.»

و همچنین گاسپار آن کار را انجام داد. ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل صعود کرد و همچنین دیدن کردن و نمایش سرشار از احترامی را از خود نشان داد. در صورتی که چه آنها نتوانستند از مرحله تیمی صعود کنند ولی باید توجه داشت با احترام از جانب دنیا به منزل و خانه بازگشتند. به ویژه بعد از بازی خوب مقابل آرژانتین و همچنین آن هم هم در حالی که لیونل مسی در وقت‌های اضافه توانسته بود دروازه آن تیم را باز کند.

گاسپار در آن خصوص گفت: «بهترین بازیکن زمین در آن هم بازی دروازه‌بان آرژانتین بود. چه کسی می‌توانسته بود تصور کند که ما بتوانیم چنین فشاری را روی دروازه‌بان آنها وارد کنیم؟ من احترام بسیاری جهت بازیکنان تیم ایران قائلم، چرا که آنها جهت افتخار و همچنین جهت کشورشان بازی کردند و همچنین جهت عشق به شهروندان و مردم شهر و همچنین ورزش فوتبال.»

ایران در دور دوم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی از تیم D با افتخار و همچنین غروری که به میراث مانده از بازیکنان دهه ۶۰ میلادی فوتبال آن کشور بود، به دور بعد صعود کردند. بازی مقابل تیم‌های عمان، ترکمنستان، گوام و همچنین هند بر روی ورق ممکن می باشد که جهت تیم ملی ایران ساده باشد، ولی باید توجه داشت هزاران مایل سفر و همچنین شرایط متعدد ساده نیست.

گاسپار گفت: «مشکل بود زیرا و به درستی که ما گاهی اوقات با شرایط محیطی متفاوتی مواجه بودیم. در گوام ما بر روی چمن مصنوعی بازی کردیم و همچنین آن جزیره‌ای می باشد که منابع بسیاری ندارد، ولی باید توجه داشت مهمان‌نوازی آنها فوق‌العاده بود. ما بر آن شرایط غلبه کردیم و همچنین بازیکنان ما هرگز تسلیم نشدند.»

تیم ایران در آن هم بازی ۶ بر صفر برنده شد که آن از توانایی بازیکنان ایران جهت انطباق با  شرایط حکایت می‌کند و همچنین آنها در بالاترین سطح بازی کردند.

مربی دروازه‌بانان تیم ملی ایران افزود: «ایران در بسیاری از سال شمسی‌ها با معظلات و مسائل و مشکلات فراوانی مواجه بوده می باشد. آن فوق‌العاده می باشد که آنها چگونه و چطوری آن معظلات و مسائل و مشکلات را پشت سر گذاشته‌اند. هنگام و زمانی که تو از یک فرهنگ دیگر از آمریکا یا اروپا یعنی جایی که همه چیز صاحب ساختار می باشد به جایی می‌آیید که بایستی و حتما هر چیزی به خاطر سنت‌هایی که در آن کشور وجود دارد در لحظه حل می شود، دشوار می باشد.»

عادت کردن به شرایط، خود مساله ای می باشد ولی باید توجه داشت آن چیزی می باشد گاسپار در تمام زندگی اش با آن هم مواجه بوده می باشد.

او همچنین گفت: «تو تصمیمات خود را به چالش می‌کشید. آیا من اراده و تصمیم راسخ درستی گرفته‌ام؟ آیا من در قبال خانواده‌ام مسئول هستم؟ در فرهنگی که من در آن هم متولد شده ام هرگز چنین چیزهایی نبوده ولی باید توجه داشت تمام مسائل به تطبیق پذیری بازمی گردد. من در هیچ جای دنیا اینقدر که در ایران احساس امنیت، آرامش و همچنین احترام می کنم، چنین حسی را نداشته ام.

گاسپار ۵ سال شمسی می باشد که در ایران کار می‌کند و همچنین آن بیشترین زمانی بوده می باشد که در دوران فعالیتش در یک کشور حضور داشته می باشد. تیم ملی ایران به دور سوم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه راه پیدا کرده می باشد و همچنین آنها اکنون آن شانس را دارند که جهت پنجمین بار به جام جهانی راه پیدا کنند و همچنین آن طولانی‌ترین ماجراجویی حرفه‌ای زندگی او خواهد بود.

گاسپار در پایان گفت: گاهی اوقات می‌پرسم آن اراده و تصمیم راسخ درستی بود. من آن اراده و تصمیم راسخ را بر اساس تجارب واقعی زندگی ام اتخاد کردم و همچنین می دانم آن ماجراجویی را در صورت پیش آمدن مجدد شرایط، قبول می کنم.

گاسپار: با تمام وجودم ایران را انتخاب کردم در تاریخ ۳۱ March 2016 | 12:12 pm نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “گاسپار: با تمام وجودم ایران را انتخاب کردم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
بک لینک