روغن کرمانشاهی

روغن کرمانشاهی

کرمانشاهیان، گردشگران و همچنین مسافران از عطر و همچنین طعم منحصر به فرد روغن حیوانی کرمانشاهی خاطره‌های بسیاری دارند، چرا که حضور آن هم از قبل‌های خیلی دور بر سر سفره کرمانشاهیان دیده می‌می شود.
تا آنجا که سفره مردمان آن دیار هر چقدر هم که رنگارنگ و همچنین تجملاتی باشد، بدون روغن کرمانشاهی لطف چندانی ندارد. از قبل‌های خیلی دور مسافران و همچنین گردشگران و همچنین بخصوص مسافرانی که به نیت و اراده زیارت عتبات عالیات از مسیر جاده ابریشم عبور می‌کردند و همچنین سر راه خود از کرمانشاه می‌گذشتند و همچنین چند روزی را در آن دیار سپری می‌کردند طعم و همچنین مزه روغن کرمانشاهی را با همه وجودشان حس می‌کردند و همچنین از آن هم به عنوان بهترین‌ها یاد می‌کردند.
امروز نیز روغن کرمانشاهی شهرتی فراوان دارد و همچنین در جای جای کشورمان و همچنین حتی در خارج از کشور زبانزد می باشد. روغن کرمانشاهی از سالم‌ترین و همچنین مقوی‌ترین روغن‌ها و همچنین همچنین یکی از مهمترین سوغاتی‌های استان کرمانشاه می باشد که نام و همچنین آوازه آن هم در سراسر کشور پیچیده می است و خواهد بود.طبخ غذا با روغن کرمانشاهی چنان عطر و همچنین طعمی به غذا می‌دهد که هرکس تنها و فقط یک بار آن هم را امتحان کرده باشد، مزه آن هم جهت دائما زیر زبانش می‌ماند و همچنین با شنیدن نام آن هم به وجد می‌آید.بهره بری و استفاده از روغن حیوانی جهت اشخاص تا رده سنی ۳۰ سال شمسی خیلی خوب و همچنین مناسب می باشد و همچنین آن روغن بهترین و همچنین مقوی‌ترین روغن جهت ورزشکاران، زنان باردار، مادران شیرده، اشخاص در دوره نقاهت بیماری‌ها و همچنین بیماران سخت می‌باشد.
دربیان فوائد روغن کرمانشاهی می‌قدرت از آن هم به عنوان طلا یاد کرد زیرا انرژی خیلی خوبی را جهت بدن فراهم می‌کند. علت برتری روغن کرمانشاهی و همچنین معروفیت آن هم به آن دلیل می باشد که نوع کرمانشاهی روغن حیوانی از همه انواع آن هم مرغوب‌تر می باشد و همچنین آن پیشامد جدید به علت نوع اسید‌های چرب و همچنین مواد معطر موجود در گونه‌های گیاهی منحصر به فردی می باشد که در خطه زاگرس می‌روید.
و همچنین با توجه به آنکه دام‌های عشایر اکثرا و بیشتر در کوه‌های شاهو و همچنین دالاهو تعلیف می‌شوند و همچنین تنوع گونه‌های گیاهی در آن منطقه ها و مناطق زیاد می باشد طبیعتاً روغن تولیدی در آن قسمت و بخش از کیفیت، طعم و همچنین رایحه به مراتب خوشایندتری برخوردار می باشد. روغن کرمانشاهی تولید شده از شیر گوسفند مرغوب‌تر می باشد . فصل روغن گیری از اوایل بهار تا قسمتهای آخر تابستان می باشد . روغن کرمانشاهی تولید شده از شیر گوسفند مرغوب‌تر بوده و همچنین سفید رنگ می باشد و همچنین عطر و همچنین طعم آن هم قابل مقایسه با انواع تولید شده از شیر گاو که زرد رنگ می‌باشد ، نیست.روغن حیوانی از نوعی کرهٔ محلی به‌دست می‌آید که از به هم زدن دوغ در مشک تهیه می‌می شود. ابتدا دوغ تهیه شده از ماست را درون مشک ریخته و همچنین بعد از تکان دادن مشک، کره را از دوغ جدا می‌کنند.
سپس کره را درون دیگ‌های پهناور و بزرگ ریخته و همچنین به ملایمت حرارت می‌دهند. در اثر حرارت، آب کره تبخیر و همچنین روغن آن هم که چربی حیوانی می باشد باقی می‌ماند. طعم آن روغن بستگی بسیاری به نحوه خوراک و همچنین چرای دام دارد به‌دلیل چرای گله‌های گوسفند منطقه کرمانشاه در مراتع پر علف مرتفع، آن روغن از بو و همچنین مزهٔ ویژه ای برخوردار می باشد که حاصل گیاهان معطر منطقه ها و مناطق مرتفع کوهی می‌است و خواهد بود.روغن حیوانی شامل مزایا و خاصیت های بی شماری شامل استخوان سازی، کاهش غلظت خون،کاهش چربیهای زاید شکم، شادابی و همچنین سفیدی پوست و همچنین سم زدایی از بدن می باشد …
تغذیه سلول‌های عضله قلب از اسیدهای چربی می باشد که تنها در روغن حیوانی به وفور یافت می‌می شود … روغن حیوانی بهتر می باشد به جای روغن نباتی و همچنین روغن مایع مصرف می شود، زیرا روغن نباتی یا روغن‌های هیدروژنه جامد سبب افزایشکلسترول و همچنین گلیسیرید شده و همچنین در عروق بدن و همچنین قلب رسوب می‌کند .روغن حیوانی یکی از سوغاتی‌های اصلی منطقهٔ کرمانشاه می باشد و همچنین در پخت و پز و آشپزی غذاهای کُردی نیز بهره بری و استفادهٔ بسیاری دارد.

1623 روغن کرمانشاهی

1624 روغن کرمانشاهی

1625 روغن کرمانشاهی

نام مکانی را در آن قسمت وارد کنید تا فاصله آن هم با آن مطلب را روی نقشه ببینید :در صورتی که به هر دلیلی مکان مطلب فوق در نقشه درست دیدن کردن و نمایش داده نشد ، قبلا از تو پوزش می خواهیم.

روغن کرمانشاهی در تاریخ ۲۸ May 2015 | 1:00 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *