نکته های ساده ای که به شما کمک می کند عطر تقلبی را به راحتی تشخیص دهید

how to buy perfium نکته های ساده ای که به شما کمک می کند عطر تقلبی را به راحتی تشخیص دهید
لباس مجلسی

عطر اصل را چطور تشخیص دهیم؟

شرکت های ادکلن سازی به ۳ دسته تقسیم می شوند

_ شرکـت های زیاد دیده شده معتبر جهان ی که نوع بسته بندی ، شیشه چاپ درب ، والف ، عطر فیکساتور مصرف شده در آن ها از کیفیت بالایی برخوردار است. از قبیل : برندهای شنل، تام فورد، دیور، هرمس، جورجیو آرمانی، لالیک، بولگاری، پرفیوم دی مارلی، آمواژ، شیخ، دیویدوف، تیری موگلار، باربری و غیره.

_ کمپانی های درجه دو یا به گفته فروشندگان (شرکت ی) یا همان شرکت هایی که رایحه و اسانس مجموعه های معتبر برند را مورد مصرف قرار می دهند اما با بسته بندی شیشه نام ، درب والف مفرق که جهت كم شدن قیمت تولید از مواد اولیه کم هزینه تر استفاده می نمایند. از قبیل:ریو کالکشن اجمل امپر ، اسمارت ، الیزه ، پرستیژ، رصاصی ، بیک و غیره.

نکته : کمپانی های فوق با کاهش درصد اسانس و یا استفاده از اسانس های صنعتی بهداشتی در کنار فیکساتور عمومی و نیز انتخاب شیشه بلور والف آلومینیومی و درب پلاستیکی و یا فلزی سبک، سعی در كم شدن قیمت ادکلن های خود دارند. ولی به دلیل بهداشتی و سالم بودن مواد اولیه به کار رفته در ادکلن های تولیدی ، قادر به اخذ مجوزهای لازم جهت عرضه در بازار هدف می باشند .

_ شرکـت های تقلبی (فیک) و یا به گفته فروشندگان (های کپی) که نوع بسته بندی شیشه چاپ درب والف عطر فیکساتور استفاده شده در ادکلن های برند و مشهور را با استفاده از مواد اولیه بی کیفیت مضر جهت كم شدن قیمت کپی می نمایند. به همین دلیل نه از لحاظ بسته بندی و نه از لحاظ عطر و مواد اولیه قادر به اخذ مجوزهای لازم جهت پخش در بازار هدف نیستند.

نکته ۱ :شرکت های تقلبی از مواد صنعتی زیاد کم کیفیت برای تولید کالاها خود مصرف می نمایند که زیاد خطرناک مضر هستند . برای نمونه : یکی از مواد تاثیرگزار در فیکساتور الکل است که شرکت های معتبر مشهور جهان حتی شرکـت های درجه دو (کمپانی ی) از نوع بهداشتی آن به مفهوم اتانول با خلوص ۹۶% به بالا استفاده می نمایند در صورتی که شرکت های تقلبی جهت کاهش هزینه ها از الکل صنعتی یا متانول که خیلی خطرناک است در فیکساتور استفاده می نمایند.

نکته ۲ : با تذکر به اینکه الکل بیشترین درصد مواد به کار رفته در ادکلن را تشکیل می دهد جذب آن توسط پوست زود تر انجام می گیرد مستقیما بر روی پوست و خون تاثیر می گذارد که الکل صنعتی یا متانول به دلیل خلوص پایین و سمی بودن علت مهم انواع سرطان های پوست خون است .

نکته ۳ : شاید جدید ا اصطلاح ادکلن های (های کپی) اماراتی و یا ترکیه را شنیده باشید که متاسفانه فروشندگان ادکلن جهت فروش بیشتر محصولات تقلبی به کار می برند. لازم است بدانید که کشور امارات ، ترکیه یا هر از کشورهای عضو سازمان تجارت جهان ی (WTO) نیز کشورمان ایران از قوانین سختی برای تولید کالاها ، بمخصوص کالاها آرایشی و بهداشتی برخوردارند و اجازه تولید کالاها تقلبی یا کپی را به تولیدکنندگان نمی دهند تنها در صورتیکه بسته بندی ، نام برند ، شکل ظاهری و چاپ آن محصول تغییر نماید.

هشت اصل مهم در تشخیص عطر تقلبی از اصل

قیمت تمام شده تولید ادکلن های تقلبی بین پنج الی حداکثر ده هزار تومان است و این نوع محصولات بعد از اضافه شدن هزینه های باربری واسطه فروش غیره به قیمت حداکثر ۲۵ هزار تومان به دست برخي فروشندگان می رسد لذا بدانید فرق های بسياري را بین ادکلن های تقلبی مهم یا اورجینال می توان شناسایی کرد.

۱ – همیشه به جعبه ادکلن باید دقت بکنید که از لحاظ رنگ ، کیفیت چاپ معین ات ظاهری کیفیت یک جعبه اورجینال را داشته باشد چرا که جعبه های ادکلن های تقلبی از مواد نامرغوب تولید می شوند.

۲ – دقت بکنید که اسپل یا هجای نام ادکلن دقیق و بدون پس و پیش بر روی جعبه چاپ شده باشد احتمالا جهت تان عجیب باشد اما برخي مجموعه های تولید کننده ادکلن های تقلبی با پس پیش کردن یکی دو حرف از نام ادکلن ،ادعای اصل بودن ادکلن های را دارند و یا در موارد ی مشاهده شده که روی ادکلن های تقلبی غلط املایی وجود داشته که این غلط در شرکت برند و معتبر عطر و ادکلن هرگز به چشم نمی خورد.

۳ – بر روی جعبه به دنبال اعداد و یا کد های چاپ شده به عنوان سریـال نامبر یا کد شیشه جعبه ادکلن باشید که اکثر برندهای معتبر به غیر از برخي ادکلنهای سلطنتی یا دست ساز این کد می باشند . بایستی بدانید که کد شیشه و جعبه ادکلن های اورجینال هر با یکدیگر مفرق اند.

۴ – به وزن، ضخامت، شفافیت کیفیت شیشه و بدنه ادکلن نیز دقت بکنید زیرا در ادکلن های تقلبی وجود حباب در شیشه و یا رنگ با کیفیت پایین مشهود است و ادکلن های اورجینال از شیشه های کریستال که اکثرا سنگین از شفافیت خاصی برخوردارند مصرف می کنند. همين طور مد نظر داشته باشید که بر روی برخي ادکلن های اورجینال روکش های فلزی ، سنگ های زینتی و آویزهای ویِژگزینشه قرار می گیرد و یا اینکه شیشه اورجینال داخل بدنه فلزی جای می گیرد در صورتی که در نمونه های تقلبی این مـدل از ادکلن ها روکش پلاستیکی سنگ ها از جنس پلاستیک بصورت فشرده و آویزهای بی کیفیت و نامرغوب می باشند .

۵ – درب عطر را از لحاظ جنس، رنگ، شکل و کیفیت قالب ریزی با دقت ارزیابی نمایید. براي چه کهدر گاهي از ادکلن ها درب ها خیلی سنگین و یا با طراحی خاصی تولید شده اند. جهت مثال : درب ادکلن کوکو مآدم ازل شرکت شنل زیاد سنگین از جنس شیشه کریستال چند لایه است اما درب ادکلن تقلبی آن خیلی سبک از جنس پلاستیک با قالب ریزی خیلی ضعیف است .

۶ – چک کردن پمپ یا والف هم یکی دیگر ازروش های تشخیص ادکلن اصل از تقلبی است. درادکلن های اورجینال از سه مـدل پمپ استفاده می شود:

الف )پمپ های فلزی به داشتن بدنه فلزی محکم در وقت پرچ شدن فشار زیاد ی به گلوگاه شیشه ادکلن وارد می کنند و با توجه به کیفیت بالای شیشه ادکلن های اورجینال این گونه پمپ هاتنها در محصولات مهم یا اورجینال مورد استفاده قرار می گیرند.

نکته : پمپ های از جنس آلومینیوم فقط در محصولات تقلبی اکثر کالاها درجه دوم یا همان ادکلن های مجموعه ی مورد مصرف قرار می گیرند که قیمت و کیفیت خیلی پایینی دارند.

ب ) پمپ های فلزی با سه مخزن ریز خروجی عطر که توسط شرکـت های مهم یا اورجینال و برخي کمپانی های درجه دوم یا همان شرکـت ی مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل قیمت بالاتر نسبت به پمپ های آلومینیومی در کالاها تقلبی دیده نشده اند.

ج )پمپ های کاملا پلاستیکی به قیمت بیشتر و دقت خیلی بالا در طراحی جهت پیشگیری از نشت مواد درون شیشه ادکلن تنها در شرکـت های اورجینال مورد مصرف قرار می گیرند. مجموعه هایی از قبیل: تام فورد دیور ایف سن لورن کلوین کلین لاگوست دولچه & گابانا بعضی برند های دست ساز از این گونه پمپ ها استفاده می نمایند.

۷ – خرید نکردن از دست فروش ها ، زیرا اجناس اینگونه فروشندگان اعتبار کیفیت مناسبی ندارد بیشتر ادکلن های تقلبی پرشده بوسیله اینگونه افراد بفروش می رسد.

نکته : شیشه ادکلن های مهم تقلبی بعد از بازیافت به صورت دستی پر می شوند و بیشتر بدون داشتن جعبه ادکلن مجدد در چرخه فروش قرار می گیرند. و با توجه به عدم رعایت رنگ اصلی ادکلن گرد هوا به دلیل نداشتن فیلتر بوی مفرق از رایحه اصلی ، شیشه و بدنه های کهنه قابل تشخیص هستند .

۸ – در نهایت خرید از فروشگاههای معتبر سرشناسی که به صورت فیزیکی یا مجازی در حوزه عطر و ادکلن مشغول کار هستند و از اعتبار بالایی برخوردارند و در قبال اجناس به مشتری پاسخگو هستند .

نکته با اهمیت زیاد :میزان ماندگاری عطر هیچ ارتباطی به اصل یا تقلبی بودن ادکلن ندارد جهت چه که ادکلن ها با تذکر به پایه های عطر در محیط های آب و هوایی گوناگون ماندگاری مفرق بر روی پوست بدن با تذکر به چرب یا خشک بودن پوست ماندگاری مفرق ی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *