همه چیز درباره تخته وایت برد

مقوله روش از زمان های قدیم تا کنون از مهمترین دغدغه های بشر بوده است .از زمانی که آدم زبان را اختراع کرد و توانست با همنوعان رابطه کلامی برقرار نماید به طور ناخودآگاه وارد امر روش شد تا بتواند دانسته ها و یافته های را به دیگران انتقال دهد .
%D8%A8%D8%B1%D8%AF %D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF همه چیز درباره تخته وایت برد
وایت برد

وایت برد,وایت برد,وایت برد

با ورود یک کوچولو به مدرسه، وی بصورت جدی در محیط آموزش ی قرار میگرد این دوره جزو ماندگار و به یاد ماندنی ی و اما اثر گذاری در زندگی او خواهد بود .در هر سنی که باشیم همیشه عکس محیط کلاس درس معلم و تخته سیاه در ذهن ما تداعی می شود و ما را به یاد خاطرات شیرین بعضی تلخ مدرسه می اندازد .
تخته سیاه یا همان تخته گچی جزو جدا نشدنی مدرسه و کلاس است که تاثیر بسزایی در فراگیری بصری دارد . تمام ما کم و بیش تجربه استفاده و نوشتن روی این تخته های گچی را داریم ، تخته سیاهی که در عین ظاهر مهربانش بعضی وقتها باعث ظهور موارد ی از عبارت سرفه کردن، آلرژی یا کثیف شدن لباس نیز میشد .
با گذشت زمان لوازم روش ی نو ی از قبیل تخته های هوشمند فیلم جالب پروژکتور ، رایانه و … وارد محیط های روش ی کلاس های درس شدند . در این بین تخته سیاه جای را به اختراع جالبی به نام وایت برد یا همان تخته سفید داد . وسیله ای که دشواری های استفاده از تخته گچی را انتها داد.
ویژگی ها ی مصرف از وایت برد

وایت برد ویژگی ها ی بسياري نسبت به تخته های سنتی دارد که از عبارت میتوان به پاک شدن آسان نوشته ها، تنوع رنگ بیشتر ، عدم ایجاد گرد غبار و ظهور آلرژی ، ویژگی آهنربایی یا مغناطیسی ، وضوح بهتر و عدم نیاز به فشار دادن ماژیک اشاره کرد .
همچنین وایت برد در تعلت با وسایل کمک روش ی دیگر بسیار زیاد کارآمد است جهت مثال در زمان استفاده از فیلم جالب پروژکتور میتوان بطور همزمان به کمک ماژیک، نکات با اهمیت زیاد را در کنار تصویر بر روی وایت بورد نوشت .
مزیت دیگر وایت برد آن است که افراد معلول و کم توان نیز میتوانند بدون نیاز به وارد کردن فشار زیاد بر روی تخته بنویسند .
اما وایت برد از کجا آمد؟
تاریخچه وایت برد

در دهه ۱۹۵۰ میلادی، عکاسی به نام مارتین هیت که در جنگ کره داشت، بطور اتفاقی کار با نوارهای نگاتیو عکاسی متوجه آن شد که چنانچه با ماژیک بر روی این نگاتیو ها بنویسد، نوشته ها به راحتی به یاری یک دستمال نمناک پاک خواهند شد .
این مورد جرقه ای بود تا مارتین نخستین گام را جهت وارد کردن وایت برد به جهان ی آموزش بردارد . پس وی ایده خود را به دری مارک فروخت بدین وسیله در اوایل دهه ۶۰ میلادی نخستین نمونه های وایت برد وارد بازار شد .
این وسیله با تاخیری ۲۰ ساله بطور وسیع وارد کلاس های درس شد و دانش آموزان و معلمان را از آلرژی مریضی های ریوی که در دهه ۱۹۹۰ رایج شده بود مصونیت بخشید .

جنس و انواع وایت برد

اولین نمونه های وایت برد از جنس ملامین بودند که قیمت بالایی هم داشتند .اما به مرور دچار لکه و تیرگی میشدند پاک کردن نوشته های روی آنها هم سخت میشد .بعد ها با لعاب دادن روی صفحه توانستند کیفیت آنها را اصلاح بخشند .
انواع ورق های به کار رفته در وایت برد های امروزی :
– ورق های صمغ که با کاغذ ادغام شده اند اکثرا ٌ کیفیت پایینی دارند و زود دچار لک تیرگی میشوند. این ورق ها بر روی چوب هایی از جنس MDF چسبانده میشوند .
– ورق های فولادی آلومینیومی رنگ شده که از لایه های مختلف با کیفیت های مفرق ی تولید و ساخته میشوند، این وایت برد ها دوام بالایی وزن نسبتا سبکی دارند. سطح صاف لطیف آنها باعث می شود تا به راحتی پاک شوند همین ویژگی ها باعث شده تا جزو پرفروش ترین مـدل ها در بازار باشند .این تخته ها ویژگی مغناطیسی دارند و در جنس های گوناگونی تولید میگردند .
– ورق های لعاب داده شده که از پاشیدن سرامیک و رنگ روی فولاد تولید و ساخته میشوند .این تخته ها کیفیت زیاد بالایی دارند و به دلیل داشتن قیمت بالا اکثرا در صنعت از آنها مصرف میگردد .
روش استفاده صحیح از وایت برد

جهت زیاد تر شدن عمر وایت بورد به این چند نکته دقت بکنید :
– جهت پاک کردن وایت برد از تخته پاک کن های مخصوص دستمال کاغذی و یا پارچه نرم مصرف بکنید .
– بعد از هـر روز کاری تخته را پاک بکنید زیرا باقی ماندن جوهر روی صفحه و مخلوط شدن آن با غبار باعث خراب شدن سطح میگردد .
– فقط از ماژیک های ویژه وایت برد استفاده بکنید و آن را از فروشگاههای معتبر خریداری نمایید .
– بعد از انتها استفاده از ماژیک چنانچه به آن نیاز ندارید، درب ماژیک را ببندید تا عمر آن زیاد تر شود .
– برای پاک نگه داشتن سطح وایت برد از پارچه خشک مصرف بکنید و برای رفع لکه ها نیز میتوانید اسپری ویژه پاک کننده وایت برد تولید و ساخت فرمایید

وایت برد در ایران

زمان دقیق ورود تخته وایت برد به ایران معین نیست ولی آنچه که مشهود است آن است که این وسیله در سالهای اخیر اهمیت بسیار زیاد بهتر ی را در مدارس دانشکده ها و مراکز روش ی کشورمان پیدا کرده است و کمپانی های گوناگون داخلی خارجی در بازار ایران ارائه دهنده این محصول میباشند .
حال مسئله اینجاست که وایت برد مرغوب چه معین اتی دارد می بایست از کجا تهیه و تولید شود؟

معرفی شرکت پایانگار مهرگان

مجموعه مهرگان در سال ۱۳۸۵ با هدف تولید کالای ایرانی مرغوب تاسیس شد .این کمپانی به عنوان بزرگترین و مجهزترین مجتمع تولید کننده لوازم یاری روش ی تجهیزات اداری انواع تخته وایت برد پا به عرصه تولید داخلی گذاشته است توانسته تا با بهره گیری از کادری مجرب حاوی گروهی از متخصصین طراحی، مهندسی برنامـه ریزی و کنترل کیفیت ، با تولید کنندگان خارجی رقابت نماید و با تکیه بر محصولات با کیفیت خود، اهمیت اعتبار مناسبی را در دانشگاه ها، وزارتخانه ها موسسات راهنمای عالی کسب نماید .
در ساختن کالاها شرکـت از با کیفیت ترین با کیفیت ترین مواد اولیه مصرف می شود و همه استانداردهای تولید بسته بندی رعایت میگردند .
این شرکت در حال حاضر دارای ۳۰ نمایندگی فعال در همه کشور است تعداد خیلی بسياري فروشگاه هم کار توزیع محصولات را بر عهده دارند .

چنانچه قصد خرید وایت برد با کیفیت یابقیه محصولات اداری یاری روش ی را دارید میتوانید به مهرگان اعتماد بکنید .
برخي از محصولات شرکت مهرگان:
– تخته وایت برد معناطیسی
– وایت برد مدیریتی
– میز نقشه کشی با پایه پویا
– وایت برد پایه دار مهد کودکی، وایت برد و تخته گچی کودکان
– وايت برد و گرين برد (تخته گچی) کشویی”دانش کده ی” مهرگان
– تابلو اعلانات آسان فریم ام دی اف مهرگان
– میز نور طراحی مهرگان
– برد رسامی با نوار پیویسی PVC
– …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *