کاک کرمانشاهی

کاک کرمانشاهی

پخت شیرینی کاک در کارگاه‌های شیرینی پزی محلی شهرستان کرمانشاه شامل شیرینی‌های سنتی محسوب می‌می شود.
مواد مورد مستلزم و نیاز :

آرد :۳۰۰ گرم
آب ولرم :۵۰ میلی لیتر
روغن محلی (حیوانی) یا روغن جامد:۵۰ گرم
مایه خمیر فوری:۱ قاشق چایخوری
تخم مرغ:۱ عدد
نمک :۱/۲ قاشق چایخوری
پودر قند :۱۶۰ گرم
پودر هل :۱ قاشق چایخوری
پودر بادام :۱/۲ پیمانه
طرز تهیه :

ابتدا مایه خمیر را با یک قاشق سوپخوری پودر قند و همچنین ۱/۴ پیمانه (۵۰ میلی لیتر) آب ولرم در ظرفی مخلوط کنید و همچنین سپس در ظرف را بگذارید تا ۱۰ دقیقه بماند و همچنین پف کند. سپس روغن را آب (ذوب) کرده در ظرف غیره ای بریزید تا کمی خنک می شود. آنگاه تخم مرغ را شکسته و همچنین قستی از آن هم را همراه نمک در لیوان کمی هم می‌زنیم و همچنین به روغن اضافه می‌کنیم.
مایه خمیر آماده شده را کم کم به مخلوط روغن و همچنین تخم مرغ می‌افزاییم . و همچنین به همزدن ادامه می‌دهیم . سپس آرد را اضافه می‌کنیم و همچنین آنقدر هم می‌زنیم که خمیر لطیف و همچنین یکدست و همچنین بدون چسبندگی به دست آید . خمیر را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ورز دهید . سپس روی آن هم را بپوشانید و همچنین حدود ۲ ساعت استراحت دهید. در صورتی که خمیر شل بود می‌توانید کمی آرد جهت تنظیم سفتی آن هم اضافه کنید.
خمیر آماده را لوله کرده و همچنین به مقدار و اندازه‌های یکسان چانه(بصورت تکه‌های کوچک گلوله تفنگ گلوله تفنگ کنید ) کنید و همچنین چانه‌ها را با وردنه باز کنید و همچنین با وردنه ای ظریفتر نازکشان کنید. سپس ورقه‌های نازک خمیر را یک یک رو

ی ساج انداخته و همچنین هر دو طرف آن هم را روی گاز بپزید . پیش از آنکه خنک شوند روی تخته کار پهن کنید و همچنین روی آن هم مایه بادام (مخلوط هل ، پودر قند و همچنین پودر بادام) بپاشید. سپس ورقه را با دقت لوله کنید .روی آن هم را با فشارمناسب وردنه بکشید . در پایان با فاصله‌های ۳ سانتی متری و همچنین به شکل اریب ببرید . کاک را در ظرف در بسته نگاهداری کنید.

1615 کاک کرمانشاهی

1616 کاک کرمانشاهی

1617 کاک کرمانشاهی

1618 کاک کرمانشاهی

نام مکانی را در آن قسمت وارد کنید تا فاصله آن هم با آن مطلب را روی نقشه ببینید :در صورتی که به هر دلیلی مکان مطلب فوق در نقشه درست دیدن کردن و نمایش داده نشد ، قبلا از تو پوزش می خواهیم.

کاک کرمانشاهی در تاریخ ۲۸ May 2015 | 2:00 pm نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کاک کرمانشاهی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
بک لینک