۶+۱ راز برد پرسپولیس در دربی

۶+۱ راز برد پرسپولیس در دربی

کاپ: دربی با تمام اتفاقات خوب و همچنین بدش جهت هواداران دو تیم سرخابی گذشت ولی باید توجه داشت تمام افرادی که به آن دو تیم علاقه دارند و همچنین حتی علاقه مندان به تیم های دیگر لیگ برتر یک نظر مشترک در مورد دربی ۸۲ داشتند؛متغایر و متفاوت و همچنین دوست داشتنی و جذاب بودن.

حال بایستی و حتما دید که چه نکاتی تیم برانکو را تیم برتر و همچنین برنده آن نبرد کرد،نکاتی که شاید بتواند جهت خیلی از تیم ها مفید باشد.

بارزترین موارد و نکات نحره بازی شاگردان برانکو را در زیر می خوانید:

۱-کم تر در دربی ها دیده بودیم که تیمی بتواند قبل از ۱۰ دقیقه نخست گلی به ثمر برساند و همچنین شاید سال شمسی ها علی سامره ملقب به علی ۳۰ ثانیه را به عنوان فردی یا شخصی می شناختیم که توانسته گلی زود هنگام به حرف سنتی خود بزند.

حال در آن بازی بازیکنان پرسپولیس بازی را از دقیقه ابتدایی پر فشار شروع کردند و همچنین پاس های پیوسته و همچنین هدفمند آنها منجر به گل دقیقه ۵ مهدی طارمی شده است.آن مهم یکی از خصوصیات بارز پرسپولیس برانکو در اکثر بازی هاست.

۲-شاید خیلی ها بر آن باور بودند که تیم برانکو بعد از به ثمر رساندن دو گل عقب نشینی کند و همچنین به فاز دفاع  برود ولی باید توجه داشت آن اتفاق نیفتاد تا یکی دیگر از قوانین دربی ها نقض می شود و همچنین پرسپولیس باز هم سراسر حمله بود تا آنکه موفق شد یک ضربه پنالتی گرفتن کند. شاید هر تیم غیره ای به جز پرسپولیس برانکو بود زمان می برد تا بازیکنانش پنالتی از دست رفته خود آن هم هم در دربی سرنوشت سازی مانند دربی۸۲ را فراموش کنند ولی دوباره دیدیم نیمه دوم هم هجومی آغاز شد،چیزی که مظلومی و همچنین شاگردانش را غافلگیر کرد.کم تر تیمی را در لیگ برتر ایران دیده بودیم که ۳ بر یک جلو باشد و همچنین باز هم با دو مهاجم مرکزی بازی کند.

۳-در تیم های ایرانی معمولا اقتدار و قدرت حمله در فازهای متنوع و گوناگون و مختلف توزیع نشده می باشد؛مثلا استقلال در دربی ۸۲ تاکتیکش جهت حمله سانتر از جناح راست توسط خسرو حیدری بود در حالی که پرسپولیس در جناح راست محسن مسلمان و همچنین رامین رضاییان را دارد. در جناح چپ از حضور فرشاد احمدزاده و همچنین در مرکز علیپور بهره می برد.چیزی که در فوتبال روز اروپا هم دیده می می شود و همچنین رمزو راز ویژه ای نرداد.

۴-استقلال در دربی ۸۲ ۱۳ ضربه کرنر و همچنین ۱۰ کاشته نصیبش شد ولی باید توجه داشت تنها و فقط یک بار توانسته بود موقیت جدی روی دروازه پرسپولیس به وجود آورد که آن مهم نیز نشان دهنده ان می باشد که پرسپولیس بر خلاف نظر بعضی کارشناسان در فاز دفاع عملکرد قابل قبولی خواهد داشت.از ابتدای لیگ برانکو در مورد مدافعان میانی خود آزمون خطاهای بسیاری انجام داد ولی باید توجه داشت بازی های اخیر نشان می دهد پرسپولیس مدافعان میانی خود را پیدا کرده می باشد و همچنین بنگر و همچنین ماریچ به زوج خوبی بدل شده اند تا خیال برانکو تا حدی راحت می شود.

۵-دائما پیش از دربی ها از دیگران می شنویم و همچنین بعضا در رسانه ها می خوانیم تیمی که از نظر فنی قوی تر می باشد نمی تواند برنده دربی باشد؛حال به نظر می رسد بایستی و حتما آن اشتباه مسطلح را تصحیح کنیم. زیرا پرسپولیس در هر دو بازی رفت و همچنین برگشت در رده جدولی پایین تر از استقلال قرار داشت ولی باید توجه داشت از نظر فنی تیم برتر میدان بود.

در دربی رفت آن برتری  تا حدودی و همچنین در دربی ۸۲ آن مهم را کاملا به رخ استقلال کشید.وقتش رسیده می باشد در مورد بعضی اعتقادات خود در مورد دربی ها تجدید نظر کنیم زیرا برانکو تمام آنها را نقض کرده می باشد.

۶-تعادل،توازن و همچنین فلسفه هجومی چیزی می باشد که برانکو در تمام بازی های لیگ رعایت کرده می باشد به جز دو دیدار رفت و همچنین برگشت با صبای علی دایی.برانکو تنها و فقط مقابل تیم های علی دایی عقب نشینی کرده و همچنین به لاک دفاعی فرو رفته می باشد که احتمالا دلیل فنی جهت آن هم وجود ندارد.

۷-بارزترین تفاوتی که استقلال و همچنین پرسپولیس در فصل پانزدهم با یکدیگر دارند آن می باشد که پرسپولیس آگاهانه بازی می کند و همچنین استقلال غریزی. در واقع برانکو مانند یک کشاورز عمل کرده می باشد؛کاشت،رسیدگی و همچنین مراقبت و همچنین برداشت.

حالا نوبت آن هم رسیده می باشد که برانکو ثمره کاشته های خود را برداشت کند و همچنین ما منتظر هستیم تا ببینیم او از اصول خود که در بالا شمردیم کوتاه خواهد آمد یا خیر.

۶+۱ راز برد پرسپولیس در دربی در تاریخ ۱۷ April 2016 | 11:54 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *