اجراي طرح واكسن هاي خوراكي دو ظرفيتي فلج اطفال در قصرشيرين

اجراي طرح واكسن هاي خوراكي دو ظرفيتي فلج اطفال در قصرشيرين

XT82041374 70662346 اجراي طرح واكسن هاي خوراكي دو ظرفيتي فلج اطفال در قصرشيرين

بيژن ميرزايي روز سه شنبه در گفت و همچنین گو با روزنامه نویس و خبرنگار ايرنا افزود: اين طرح همزمان با كشور از چهارم ارديبهشت ماه امسال در قصرشيرين به منظور ريشه كني كامل بيماري فلج اطفال عملياتي مي می شود.
وي با بيان اينكه پنجم تا ۱۱ ارديبهشت ماه هفته جهاني ايمن سازي نام گرفته می باشد اظهار داشت: در راستاي فراهم كردن امكانات و همچنین تجهيزات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری براي توزيع و همچنین نگهداري واكسن اقدامات مطلوبي در كشور گرفته شده و همچنین تاكنون بيش از ۹۹ قسمت و بخش تیم هدف زيرپوشش واكسيناسيون همگاني قرار گرفته اند.
وي بيان كرد: كنترل بيماري هاي ديفتري، سياه سرفه، كاهش چشمگير موارد شديد بيماري سل در دوره كودكي، حذف كزاز نوزادي، قرار گرفتن در مرحله حذف سرخك و همچنین سندرم سرخجه مادرزادي نيز از نتايج تلاش هاي وزارت بهداشت و همچنین درمان بوده می باشد.
كارشناس مسئول واحد پيشيگري و همچنین مبارزه با بيماري هاي شبكه بهداشت و همچنین درمان قصرشيرين اضافه كرد: واكسن خوراكي سه ظرفيتي فلج اطفال بايد براساس برنامه جذاب و جالب و خوب جهاني راهبردي و همچنین گام نهايي ريشه كني فلج اطفال در نخستين مرحله به واكسن ۲ ظرفيتي تبديل مي می شود.
ميرزايي ادامه داد: از سال شمسی ۱۳۶۷ برنامه جذاب و جالب و خوب جهاني ريشه كني فلج اطفال به تصويب مجمع جهاني بهداشت رسيد كه تاكنون با بكارگيري واكسن خوراكي فلج اطفال موفقيت هاي چشمگيري حاصل شده می باشد.
واكسن سه ظرفيتي فلج اطفال خوراكي، واكسني می باشد كه تاكنون در بيشتر برنامه جذاب و جالب و خوب هاي جاري واكسيناسيون عليه فلج اطفال بهره بری و استفاده شده و همچنین باعث ريشه كني سروتيپ ۲ ويروس وحشي فلج اطفال شده می باشد.
واكسن دو ظرفيتي فلج اطفال خوراكي، سروتيپ ۲ ويروس فلج اطفال در آن هم وجود ندارد و همچنین در برابر سروتيپ ۱و۳ ويروس وحشي فلج اطفال، موثرتر از واكسن سه ظرفيتي می باشد.
در كشورمان نيز شنبه چهارم ارديبهشت ۹۵ بعنوان روز ملي سوئيچ نامگذاري شده می باشد كه در اين روز واكسن هاي خوراكي دو ظرفيتي فلج اطفال جايگزين واكسن سه ظرفيتي خواهد شد.
قصرشيرين در غرب استان كرمانشاه بيش از ۲۷ هزار فرد یا شخص جمعيت دارد.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

اجراي طرح واكسن هاي خوراكي دو ظرفيتي فلج اطفال در قصرشيرين در تاریخ ۱۹ April 2016 | 3:32 pm نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اجراي طرح واكسن هاي خوراكي دو ظرفيتي فلج اطفال در قصرشيرين”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
بک لینک