بيش از سه هزار دانش آموز استان كرمانشاه سفير سلامت خواهند بود

بيش از سه هزار دانش آموز استان كرمانشاه سفير سلامت خواهند بود

XT82043102 70665622 بيش از سه هزار دانش آموز استان كرمانشاه سفير سلامت خواهند بود

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار ايرنا، سلمان محمدي روز چهارشنبه در مراسم زنگ هفته سلامت كه در دبيرستان دخترانه علامه طباطبايي شهرك نوكان كرمانشاه برگزار شد، افزود: سفيران سلامت در مدارس بايد پيام هاي سلامت و همچنین شادابي را به خانواده ها و همچنین اجتماع انتقال دهند.
وي با بيان اينكه امسال شعار سال شمسی جهاني بهداشت به نام ديابت لقب گرفته ادامه داد: به دليل مردن و مرگ و همچنین مير بالاي مبتلايان به ديابت شعار بهداشت جهاني به اين عنوان نام گذاري شده می باشد.
محمدي اظهار كرد: براساس فرمايش هاي مقام معظم رهبري سال شمسی ۹۵ با شعار اقتصاد مقاومتي، اقدام و همچنین عمل نام گرفته كه اين شعار داراي مصاديق گوناگوني می باشد.
معاوت تربيت بدني و همچنین سلامت اداره كل آموزش و همچنین پرورش استان كرمانشاه، با بيان اينكه به پيشگيري بسيار كم تر از درمان توجه مي می شود افزود: مهم ترين مصداق سلامت در تعليم و همچنین تربيت اين می باشد كه با فرهنگ سازي در آموزش و همچنین پرورش از بروز بسياري از بيماري ها پيشگيري كنيم.
در ادامه اين مراسم توسط دانش آموزان حركت هاي ورزشي به منظور ترويج فرهنگ ورزش و همچنین تحرك در محوطه مدرسه به اجرا در آمد و همچنین برخي از سفيران سلامت اين مدرسه مورد تقدير قرار گرفتند.
يكم تا هفتم ارديبهشت ماه در ايران به نام هفته سلامت نامگذاري شده كه شعار هفته سلامت امسال به ‘غلبه بر ديابت با تحرك و همچنین رژيم غذايي مناسب’ نام گذاري شده می باشد.
بيش از ۳۲۱ هزار دانش آموز در استان كرمانشاه هم اكنون مشغول به تحصيل خواهند بود.
۷۴۶۰/۸۰۶۶

بيش از سه هزار دانش آموز استان كرمانشاه سفير سلامت خواهند بود در تاریخ ۲۰ April 2016 | 5:18 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *