تجارت چمداني از مرز شوشمي شهرستان پاوه از سر گرفته مي می شود

تجارت چمداني از مرز شوشمي شهرستان پاوه از سر گرفته مي می شود

XT82044524 70668297 تجارت چمداني از مرز شوشمي شهرستان پاوه از سر گرفته مي می شود

پرويز ايده پور روز پنجشنبه به هنگام بازديد از مرز شوشمي در گفت و همچنین گو با روزنامه نویس و خبرنگار ايرنا افزود: مقدمات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری براي انجام تجارت چمداني را فراهم كرده ايم تا از اوائل هفته آينده فعاليت از اين بازارچه با بهره بری و استفاده از كارت هاي الكترونيكي مرزنشينان آغاز می شود.
وي اظهار اميدواري كرد: با راه اندازي اين بازارچه و همچنین انجام فعاليت هاي اقتصادي بتوانيم قسمت و بخش عمده اي از مشكلات اشتغال و همچنین بيكاري جوانان و همچنین مرزنشينان را حل كرده و همچنین تا مقدار و اندازه اي دغدغه اشتغال جوانان را كاهش دهيم.
فرماندار پاوه؛ با بيان اينكه مرزنشينان به ازاي هر كارت مبادلات مرزي مي توانند ۲۰ ميليون ريال كالا وارد كشور كنند؛ افزود: ۱۱۴ قلم كالا مشخص شده كه مرزشينان مجاز به وارد كردن آنها خواهند بود.
ايده پور تصريح كرد: مرزنشينان پاوه در قبل تنها و فقط اقدام به واردات كالا مي كردند ولی باید توجه داشت در شرايط كنوني مي توانند همزمان با واردات به صادرات نيز بپردازند.
فرماندار پاوه؛ با بيان اينكه فعاليت براي تمام شهروندان و مردم شهر اين شهرستان در بازارچه شوشمي ميسر می باشد گفت: از شهروندان و مردم شهر مي خواهيم كه خودشان اقدام به فعاليت كنند و همچنین كمتر به دنبال واسطه ها باشند و همچنین با حضور خود به اشتغال هر بيشتر و همچنین توسعه و همچنین رونق اقتصادي شهرستان كمك كنند.
شهرستان پاوه با بيش از ۶۰ هزار فرد یا شخص جمعيت در شمال غربي كرمانشاه قرار دارد و همچنین ۸۴ كيلومتر مرز مشترك با كشور عراق دارد.
فعاليت كوله بري كه از چند سال شمسی پيش با هدف تامين معيشت مرزنشينان در شهرهاي مرزي استان كرمانشاه آغاز شده بود از حدود ۹ ماه پيش با اجراي مصوبه حکومت دهم متوقف شد.
استان كرمانشاه ۳۶۰ كيلومتر مرز مشترك با عراق دارد كه هم اكنون مبادلات مرزي با اين كشور از طريق بازارچه هاي شوشمي؛ سومار؛ پرويزخان؛ شيخ صالح و همچنین مرز رسمي خسروي انجام مي می شود.
سال شمسی قبل حدود سه ميليارد دلار كالا از مرزهاي استان كرمانشاه به عراق صادر شد كه اين ميزان بيش از ۵۰ قسمت و بخش كل صادرات كشورمان به اين كشور می باشد.
۷۴۴۸/۸۰۶۶

تجارت چمداني از مرز شوشمي شهرستان پاوه از سر گرفته مي می شود در تاریخ ۲۱ April 2016 | 11:19 pm نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تجارت چمداني از مرز شوشمي شهرستان پاوه از سر گرفته مي می شود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
بک لینک