آغاز برداشت نخود فرنگي از سطح 11 هزار هكتار مزارع گيلانغرب

آغاز برداشت نخود فرنگي از سطح ۱۱ هزار هكتار مزارع گيلانغرب

XT82047379 70673608 آغاز برداشت نخود فرنگي از سطح 11 هزار هكتار مزارع گيلانغرب

سعيد حيدرپور روز يكشنبه در گفت و همچنین گو با روزنامه نویس و خبرنگار ايرنا افزود: پيش بيني مي می شود با عملكرد ۳ تن در هر هكتار در مجموع ۳۳ تن نخود فرنگي به ارزش ۷۰۰ ميليون ريال از مزارع زيركشت اين محصول در دشت ديره از توابع گيلانغرب برداشت می شود.
وي اظهار كرد: با توجه به وضعيت مطلوب آب و همچنین هوايي پيش بيني مي می شود توليد نخود فرنگي در گيلانغرب در سال شمسی زراعي جاري در مقايسه با سال شمسی قبل ۳۰ قسمت و بخش افزايش يابد.
وي با بيان اينكه كشت نخود فرنگي براي سومين سال شمسی می باشد كه در گيلانغرب انجام مي می شود بيان كرد: با توجه به بازدهي خوب اين محصول سطح زيركشت نخود فرنگي در سال شمسی زراعي آينده به ۲ برابر افزايش خواهد يافت.
مدير اداره جهاد كشاورزي گيلانغرب اظهار داشت: با توجه به اينكه ميزان برداشت نخود فرنگي در گيلانغرب بيش از نياز مصرف داخلي می باشد امكان صادرات اين محصول براي توليد كنسرو و همچنین همچنين مصرف هر روز خدا به استان هاي صنعتي كشور وجود دارد.
حيدرپور گفت: كشت نخود فرنگي به لحاظ رعايت تناوب زراعي در مقايسه با ساير غلات همچنین و علاوه بر ارزش غذايي بالا باعث افزايش عملكرد توليد اين محصولات در سال شمسی هاي آينده خواهد شد.
وي افزود: با توجه به موقعيت و همچنین شرايط خاص جغرافيايي و همچنین شرايط آب و همچنین هوايي مطلوب و همچنین حاصلخيزي اراضي منطقه پيش بيني مي می شود سال شمسی آينده بيش از ۲۲ هكتار از مزارع گيلانغرب به كشت نخود فرنگي اختصاص يابد.
وي علت اصلي آغاز كار برداشت زودهنگام نخود فرنگي را مطلوب بودن بارش ها و همچنین وضعيت خوب اقليمي امسال ذكر كرد.
گيلانغرب در غرب استان كرمانشاه با بيش از ۷۲ هزار فرد یا شخص جمعيت داراي ۴۱ هزار هكتار اراضي كشاورزي و همچنین باغي می باشد كه سالانه ۱۱۳ هزار تن انوع محصولات در اين شهرستان توليد و همچنین روانه بازار مصرف مي می شود.
۷۰۷۹/۷۳۹۸/۳۰۱۲/۸۰۶۶

آغاز برداشت نخود فرنگي از سطح ۱۱ هزار هكتار مزارع گيلانغرب در تاریخ ۲۴ April 2016 | 5:48 pm نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آغاز برداشت نخود فرنگي از سطح ۱۱ هزار هكتار مزارع گيلانغرب”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
بک لینک