همه چیز درباره یک کانال ارتباطی

گروه اجتماعی فرهنگ نیوز: این روزها در اکثر گوشی های همراه تبلت های ایرانی ها صفحه اجتماعی تلگرام حرف اول و انتها را می زند.بعد از کوچ دسته جمعی مردم از شبکه های مختلف اجتماعی به این شبکه اکنون دیگر عملا تلگرام پرطرفدار ترین شبکه ارتباطی مردم ایران لقب گرفته است.
farhangnews 151295 440064 1454390881 همه چیز درباره یک کانال ارتباطی
تلگرام فارسی

تلگرام فارسی,دانلود تلگرام,حذف اکانت تلگرام

این شبکه جدا از محاسنی که می تواند به منظور رابطه دو یا چند جانبه داشته باشد دارای خطراتی هم هست نکته قابل توجه این است که با پیشرفت فنی این شبکه اجتماعی گاهي تغییرات صورت گرفته درصد این خطرات که سبب سو استفاده بعضی افراد هم شده، ارتقا داشته است.

اما تلگرام در ورژن ی خود قابلیت تولید و ساخت کانال را اضافه کرده است که این نسخه هم از ویژگی ها و معایبی برخوردار است. کانال های تلگرام فرد دی مشابه گروه ها دارند با این فرق که در این نسخه تنها آدم ین امکان ارسال مطلب دارد اعضای کانال تنها می توانند از مطالب ارسال شده توسط آدم ین استفاده کنند دیگر خود قادر به ارسال مطالب مختلف در کانال نیستند.

یکی از مشکلات و معضلاتی که در گروه های تلگرام وجود داشت همچنان دارد،این است که برخي از اعضای گروه جهت دیگر اعضاء به طرق مختلف، ایجاد مزاحمت می کردند ولی در ورژن ، کانال های تلگرام با عدم نمایش اعضای کانال یا ورود و خروج افراد این امنیت را برای اعضاء دیگر ایجاد کرده تا مورد آزار و اذیت قرار نگیرند.به گونه ای مثلا شخص که عضو گروه است نمی تواند به صورت خصوصی مطلبی یا نکته ای را با دیگر اعضا گروه در بین بگذارد.

اما یکی دیگر از نکات مثبت کانال در تلگرام عدم امکان اضافه کردن ربات به گروه است . در گروه ها گاها ربات هایی اضافه می شد که مطالب غیراخلاقی و شایعه و تبلیغات منتشر می کرد که بسیار زیاد آزار دهنده است، ولی در کانال ها امکان اضافه شدن ربات وجود ندارد.

اما کانال تلگرام معضلاتی هم به همراه دارد، معضلی که همـواره در شبکه های اجتماعی و رابطه جمعی وجود داشته است و آن هم سوء مصرف گاهي افراد به طرق مختلف از این فضا بوده است.این سوء مصرف ها به نحوی است که افراد سودجو با راه اندازی صفحه های غیررسمی به نام افراد معروف شخصیت های مختلف، مشکلات زیادی را برای آن ها اعم از پخش شایعه، اخبار دروغ و … می کردند.

حال با افتتاح کانال در تلگرام، این سوء استفاده ها وارد فاز جدید ی شده است و دغدغه استرس های افراد معروف بیشتر.فرهنگ نیوز، به منظور پیشگیری از سوء مصرف افراد سودجو از قابلیت جدید تلگرام، کانال های رسمی، اعم از سایت های خبری و غیرخبری، موسسات افراد فرهنگی مذهبی را در اختیار مخاطبان قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *