رونق بازارچه ها فرصتي براي بهبود وضعيت اقتصادي مرزنشينان می باشد

رونق بازارچه ها فرصتي براي بهبود وضعيت اقتصادي مرزنشينان می باشد

XT82053252 70684362 رونق بازارچه ها فرصتي براي بهبود وضعيت اقتصادي مرزنشينان می باشد

به نقل از ايرنا، روابط عمومي استانداري روز پنجشنبه به نقل از يوسف شاه حسيني در نشست كميسيون برنامه جذاب و جالب و خوب ريزي، هماهنگي و همچنین نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و همچنین ارز استان اظهار كرد: خوشبختانه با پيگيري هاي گرفته شده توسط مديريت ارشد استان موضوع بازگشايي تجارت مرزي از طريق بازارچه هاي مرزي در سطح ملي و همچنین همچنين از طريق شوراي امنيت ملي دنبال شد.
وي افزود: اين تلاش هاي چند ماهه در نهايت به صدور قسمت و بخش نامه اي منجر شد كه براساس آن هم به مدت يك ماه تجارت از طريق بازارچه هاي مرزي توسط مرزنشينان آزاد اعلام شد.
دست یار سياسي و همچنین امنيتي استاندار كرمانشاه، رونق بازارچه هاي مرزي استان را فرصتي مناسب براي رونق اقتصادي و همچنین اشتغال زايي در شهرستان هاي مرزي دانست و همچنین گفت: بايد از اين فرصت براي بهبود وضعيت معيشتي مرزنشينان كه از دغدغه هاي جدي حکومت تدبير و همچنین اميد می باشد حداكثر بهره را بگيريم.
شاه حسيني ادامه داد: ديگر استان هاي مرزي از اين فرصت براي رونق اقتصادي و همچنین ايجاد اشتغال بهره بری و استفاده بسياري كرده اند و همچنین مديريت ارشد استان نيز مصمم به بهره گيري از اين ظرفيت ها و همچنین پتانسيل ها براي بهبود وضعيت اقتصادي مرزنشينان استان می باشد.
دست یار استاندار با تاكيد بر لزوم تلاش دستگاه هاي متنوع و گوناگون و مختلف براي اجراي مناسب اين قسمت و بخش نامه در استان اظهار كرد: اجراي صحيح و همچنین مناسب اين قسمت و بخش نامه نيازمند همراهي و همچنین هماهنگي دستگاه هاي متنوع و گوناگون و مختلف اجرايي، انتظامي و همچنین امنيتي و همچنین فرمانداران در حوزه هاي متنوع و گوناگون و مختلف می باشد.
وي در قسمت و بخش ديگري از سخنانش با اشاره به آسيب هاي تجارت كوله بري در قبل اشاره كرد: در اجراي اين مصوبه بايد به گونه اي عمل كرد كه مزاياي آن هم نصيب مرزنشينان استان می شود؛ كساني كه حضورشان موجب امنيت و همچنین آرامش در مرزها می باشد و همچنین بايد راه را بر سودجويي اشخاص منفعت طلب و همچنین فاقد صلاحيت بست.
استان كرمانشاه داراي پنج بازارچه و همچنین مرز رسمي فعال می باشد كه سالانه حدود سه ميليارد دلار كالا از طريق آنها به عراق صادر مي می شود.
۸۰۶۶

رونق بازارچه ها فرصتي براي بهبود وضعيت اقتصادي مرزنشينان می باشد در تاریخ ۲۸ April 2016 | 6:03 pm نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “رونق بازارچه ها فرصتي براي بهبود وضعيت اقتصادي مرزنشينان می باشد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
بک لینک