محسن رضایی: دشمنان با پیاده سازی و راه اندازی جنگ نیابتی نیت و اراده تضعیف نظام اسلامی را دارند

محسن رضایی: دشمنان با پیاده سازی و راه اندازی جنگ نیابتی نیت و اراده تضعیف نظام اسلامی را دارند

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار ایرنا؛ محسن رضایی پنجشنبه شب در آیین گرامیداشت شهدای عملیات غرورآفرین بازی دراز كه در حرم احمد ابن اسحاق قمی (ره) سرپل ذهاب برگزار شد افزود: دشمنان بعد از پایان جنگ تحمیلی تحریم های ظالمانه علیه نظام اسلامی وضع كردند و همچنین اكنون نیز بعد از برداشتن تحریم ها با به راه انداختن جنگ های نیابتی و همچنین بهانه های جدید نیت و اراده دارند به كشورمان ضربه بزنند.
او همچنین اظهار داشت: امیدواری به اقتدار و قدرت و همچنین قدرت خودمان باعث شد تا آمریكا را سر میز مذاكره بكشانیم و همچنین با رفع تحریم ها گشایشی در كشور ساخته یا ایجاد شد.
او همچنین با گفتن اینكه در شرایط فعلی دشمن در پی آن هم می باشد تا جنگ احزابی را در منطقه به راه بیندازد گفتن كرد: آمریكا احزاب منطقه ای را جمع كرد و همچنین به نام ائتلاف نیت و اراده ساخته یا ایجاد جنگ منطقه ای را دارد و همچنین تمام تلاش آنان آن می باشد تا ایران از پیشرفت باز بماند و همچنین كماكان عقب افتاده باشد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادمه داد: در قبل عربستان پنهانی با اسراییل همكاری می كرد ولی باید توجه داشت هم اكنون آشكارا با آن رژیم غاصب ارتباط دارد و همچنین در پی ساخته یا ایجاد یك توطئه پهناور و بزرگ در منطقه می باشد.
رضایی اضافه كرد كه ملت ایران با هوشیاری و همچنین بصیرت تمامی راه ها را بر دشمنان نظام اسلامی خواهد بست و همچنین پوزه آنان را به خاك می كشاند.
او همچنین گفت: همه دشمنان بایستی و حتما بدانند زمانی كه همه ما لباس رزم پوشیده ایم یعنی اینكه تا آخرین قطره خون خود از رهبری ، ارزش های دینی و همچنین تمامیت میهنمان دفاع خواهیم كرد.
او همچنین با گفتن اینكه در قبل دوستی شاهان ایران با آمریكا هیچ پس نتیجه آن می شود که ای جهت ایران نداشت و همچنین تنها آمریكا از تمام ظرفیت های ایران جهت خود بهره بری و استفاده می كرد خاطرنشان كرد: در آغاز جنگ تحمیلی جدید و تو و تازه فهمیدیم كه دوستی شاهان ایران با آمریكا چیزی جز عقب ماندگی جهت ایران به همراه نداشت.
او همچنین گفت: بعد از پیروزی انقلاب با تكیه بر قدرت داخلی نظام اسلامی در تمامی عرصه ها به پیشرفت های چشمگیری دست یافته می باشد و همچنین برهمین اساس ملت ایران بایستی و حتما بدانند كه هرگاه در طول تاریخ از امریكا و همچنین انگلیس ناامید شدند مسیر توسعه و همچنین پیشرفت كشور را طی كردند.
او همچنین در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود با گرامیداشت سالروز عملیات غرورآفرین بازی دراز افزود: عملیات بازی دراز حقایق بسیاری را در درون خود نهفته دارد كه بایستی و حتما زوایای متنوع و گوناگون و مختلف آن هم جهت تبیین و همچنین بازگو می شود.
دبیر مجمع تشخیص نظام اضافه كرد كه عملیات بازی دراز فصلی از حقایق را در خود جای داده می باشد و همچنین فرماندهان و همچنین شهدای آن عملیات نقش خیلی زیاد مهمی در گشایش جبهه جدیدی در جنگ تحمیلی ایفا كردند.
رضایی خاطرنشان كرد: عملیات بازی دراز در ابتدای اردیبهشت سال شمسی ۶۰ یعنی زمانی كه هشت ماه از جنگ قبل بود بوقوع پیوست و همچنین ارتفاعت آن منطقه به لحاظ اینكه دشمن بر دشت ذهاب، گیلانغرب، قصرشیرین و همچنین مسلط بودن و تسلط داشتن داشت از اهمیت ویژه ای برخوردار بود.
او همچنین گفت: در آغاز سال شمسی ۶۰ برآن شدیم تا با انجام عملیات در آن منطقه دشمن را به عقب برانیم بنابراین عملیات بازی دراز سرآغاز و همچنین طلیعه پیروزی های بعدی جهت ایران اسلامی بود.
او همچنین افزود: اتحاد ارتش و همچنین سپاه در عملیات بازی دراز باعث شد تا با ساخته یا ایجاد یك فرماندهی مشترك با فرمانده شهید پیچك و همچنین شیرودی طلیعه دار پیروزی در آن عملیات باشیم.
او همچنین ادامه داد: در عملیات بازی دراز پنج ماه كار شناسایی گرفته شده و همچنین سه ماه نقشه حمله به دشمن طرح ریزی شد و همچنین توكل به خداوند تبارک و تعالی، عقلانیت و همچنین مشورت باعث پیروزی رزمندگان اسلام در آن عملیات غرورآفرین شد.
او همچنین گفت: شهید شیروی بیش از ۳۰۰ بار به دشمن بعثی حمله ور شد و همچنین توانسته بود با دلیرمردی، رشادت و همچنین نثار جان خود آن عملیات را به پیروزی برساند.
امام و پیشوا جمعه سرپل ذهاب نیز گفـت: تمام ملت ایران یك دل و همچنین یك صدا پیرو راه ولایت و همچنین رهبری خواهند بود و همچنین با الگو گرفتن از شهدا و همچنین امام و پیشوا شهدا توطئه های دشمنان را خنثی خواهند كرد.
حجت الاسلام مجید صفدری افزود: ملت ایران با الگوگرفتن از سیره نبوی و همچنین حضرت علی (ع) با بصیرت و همچنین هوشیاری كامل توطئه های دشمنان را كه نیت و اراده ساخته یا ایجاد تفرقه در بین ملت را دارند خنثی خواهند كرد و همچنین هیچ یك از بدخواهان نظام نمی توانند خدشه ای بر ارزش های ایران اسلامی وارد كنند.
عملیات ظفرمند بازی دراز در اردیبهشت ماه ۱۳۶۰ از سوی رزمندگان سپاه پاسداران و همچنین ارتش جمهوری اسلامی ایران با پشتیبانی تیزپروازان هوانیروز كرمانشاه كه در راس آنان خلبان شهید شیرودی حضور داشت انجام شد و همچنین در هشت روز عملیات دلاورانه ارتفاعات بازی دراز از چنگال متجاوزان رژیم بعثی خارج و همچنین دشمن با تحمل هزاران كشته، صدها اسیر و همچنین انهدام تعدادی بسیاری تانك و همچنین تجهیزات نظامی مجبور به عقب نشینی شد.
بازی دراز از منطقه ها و مناطق و همچنین ارتفاعات مهم میان شهرستان های سرپل ذهاب، قصرشیرین و همچنین گیلانغرب می باشد كه ارتش متجاوز عراق در ابتدای جنگ تحمیلی با تصرف آن ارتفاعات مسلط بودن و تسلط داشتن كاملی بر آن سه شهرستان اروپایی استان كرمانشاه داشت و همچنین از آن منطقه ویژه جهت دیده بانی و همچنین رصد فعالیت های رزمندگان اسلام بهره بری و استفاده می كرد.
در عملیات بازی دراز ۵۴ دستگاه تانك و همچنین نفربر، سه فروند هواپیما، دو فروند بالگرد، دو دستگاه ادوات مهندسی دشمن بعثی منهدم و همچنین بیش از دو هزار و همچنین ۲۰۰ قوه رژیم بعث عراق نیز كشته، زخمی و همچنین اسیر شدند.
سرپل ذهاب در غرب كرمانشاه با بیش از ۸۵ هزار فرد یا شخص جمعیت در هشت سال شمسی جنگ تحمیلی بارها مورد حمله هوایی، گلوله تفنگ باران و همچنین موشك باران ارتش بعث قرار گرفت و همچنین در دوران دفاع مقدس ۸۵۶ شهید، یك هزار و همچنین ۴۰۰ جانباز و همچنین ۱۱۲ آزاده سرافراز را تقدیم نظام اسلامی كرده می باشد.
۷۰۷۹/۷۳۹۹/۸۰۶۶

82053832 70685378 محسن رضایی: دشمنان با پیاده سازی و راه اندازی جنگ نیابتی نیت و اراده تضعیف نظام اسلامی را دارند

82053832 70685379 محسن رضایی: دشمنان با پیاده سازی و راه اندازی جنگ نیابتی نیت و اراده تضعیف نظام اسلامی را دارند

82053832 70685380 محسن رضایی: دشمنان با پیاده سازی و راه اندازی جنگ نیابتی نیت و اراده تضعیف نظام اسلامی را دارند

82053832 70685381 محسن رضایی: دشمنان با پیاده سازی و راه اندازی جنگ نیابتی نیت و اراده تضعیف نظام اسلامی را دارند

82053832 70685382 محسن رضایی: دشمنان با پیاده سازی و راه اندازی جنگ نیابتی نیت و اراده تضعیف نظام اسلامی را دارند

82053832 70685383 محسن رضایی: دشمنان با پیاده سازی و راه اندازی جنگ نیابتی نیت و اراده تضعیف نظام اسلامی را دارند

محسن رضایی: دشمنان با پیاده سازی و راه اندازی جنگ نیابتی نیت و اراده تضعیف نظام اسلامی را دارند در تاریخ ۲۹ April 2016 | 4:29 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *