روش آپلود فایل و قرار دادن لینک دانـلود آن در مطالب

در اینجا قصد داریمروش آپلود یک فایل و قرار دادن لینک دریافت آن در مطالب وب سایت را توضیح بدهیم.به مفهوم می خواهید فایـل را از رایانه خود به وبسایت منتقل بکنید تا کاربر ان وبسایت بتوانند فایـل مورد نظر را دانلود کنند.
manarasane روش آپلود فایل و  قرار دادن لینک دانـلود آن در مطالب
آپلود عکس رایگان

آپلود عکس,آپلود عکس رایگان,آپلود

روش کار:

– فایل مورد نظر را با حرف انگلیسی نام گزاری بکنید .

– نوع یا فرمت فایـل می تواند pdf ، .doc .doc ، .avi ، .jpg و یا هر فرمت معمول دیگر رایانه ی باشد.

– در مدیریت سایت از طریق منوی محتوا ، زیرمنوی مدیریت رسانه ها را گزینش بکنید .

– در پنجره باز شده شما یک سری پوشه و فایل می بینید. در واقع تمام این فایـل ها پوشه ها در پوشه images که پوشه مادر فایلهای وب سایت شما است قرار دارند.

-جهت مدیریت خوب فایلهای سایتتان بهتر است درون پوشه images جهت فایلهایی که مساله یافرادی دارند یا هم نوع هستند پوشه ای جداگانه تهیه و تولید شود.دقت بکنید که اسم پوشه با حروف انگلیسی نوشته شود.

– جهت ایجاد پوشه در قسمت پایین این پنجره در کادر مستطیل سفید در کنار دکمه ایجاد پوشه نام پوشه را با حروف انگلیسی بنویسید در نهایت روی دکمه ایجاد پوشه کلیک بکنید .دقت بفرمایید که امکان ایجاد پوشه های تو در تو هم وجود دارد برای مثال فرضاً شما یک پوشه به اسم upload تهیه و تولید اید و حال می خواهید پوشه ای دیگر به اسم wordدر پوشه upload ایجاد کنید جهت این کار بر روی پوشه upload کلیک بکنید تا باز شود حال جهت تولید و ساخت پوشه word مانند توضیح ات دو سطر اول این پاراگراف عمل بکنید .

– حال بایستی در مکانی که قرار است فایل در آنجا آپلود(بارگزاری) شود قرار گیرید. مثلاً چنانچه قرار است فایل form1.docx را در پوشه word (که قبلاً تهیه و تولید اید)آپلود(بارگزاری) بکنید باید ابتدا بر روی پوشه word کلیک بکنید تا باز شود پس بر روی دکمه browse در پایین پنجره کلیک بکنید تا پنجره ای باز شود که از طریق آن فایـل مورد نظر (form1.docx) را در رایانه تان گزینش بکنید و در انتها بر روی دکمه شروع آپلود کلیک بکنید تا فرایند آپلود شروع شود ، زمان آپلود بستگی به اندازه فایل دارد. تا زمانی که آپلود کامل نشده صفحه مرورگزتان را رفرش نکنید نبندید.بعد از اتمام آپلود باید فایـل مورد نظر را در پنجره ببینید.

– بهتر خسته نباشید. شما تا هم اکنون موفق به آپلود یک فایل در سایتتان شده اید. حال باید لینک این فایـل را در مطلب قرار بدهید تا فرد ان با کلیک بر روی آن بتوانند فایـل را دانلود کنند.

– جهت این کار در بخش مدیریت وبسایت از طریق منوی محتوا > مدیریت مطالب > ایجاد مطالب وارد صفحه نوشتن مطلب نو می شویم.

– فرض بکنید قصد دارید فایل form1.docx را برای دانلود قرار بدهید. احتمـا لاً ابتدا توضیح اتی می نویسید و پس می خواهید در انتها توضیح اتتان کاربر ان با کلیک بر روی متن دانـلود فرم ، فرم مورد نظر را دانـلود کنند.جهت این کار در ویرایشگر متن وب سایت کلمه ای را که می خواهید با کلیک روی آن دانـلود شروع شود(مثلاً در اینجا کلمه دریافت فرم) را گزینش بکنید تا کادر آبی رنگی دور آن ایجاد شود. حال از آیکن های بالای ویرایشگر متن بر روی آیکن وارد کردن لینک که شبیه زنجیر است کلیک می کنیم تا پنجره وارد کردن لینک دانـلود باز شود.حال

– مهمترین بخش کار وارد کردن لینک فایل در قسمت Link URL این پنجره است.که با چند مثال توضیح می دهم.در شرح ات آپلود فایل form1.docx در پوشه word آپلود کردیم.و با توجه به اینکه پوشه مادر آپلود وبسایت پوشه images است پس لینک آدرس فایل خواهد شد:

images/word/form1.docx

پس خط بالا را در کادر Link URL نوشته و روی دکمه Insert کلیک می کنیم. مطلب را ذخیره کرده کار تمام است.

چند مثال دیگر:

-اگر فایـل form1392.pdf را در پوشه pdf که خود پوشه pdf در پوشه file قرار دارد،قرار داشته باشد.لینک آدرس این فایل که بایستی در کادر Link URL نوشته شود ،چه می شود:

جواب:

images/file/pdf/form1392.pdf

– اگر فایـل film.avi را در هیچ پوشه ای و مستقیماً در پوشه مادر دریافت کنیم.لینک آدرس این فایل که می بایست در کادر Link URL نوشته شود ،چه می شود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *