نخستين كتابخانه عمومي روستايي در گيلانغرب راه اندازي مي می شود

نخستين كتابخانه عمومي روستايي در گيلانغرب راه اندازي مي می شود

XT82067052 70710260 نخستين كتابخانه عمومي روستايي در گيلانغرب راه اندازي مي می شود

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار ايرنا، كرم محمدي روز دوشنبه در نشست انجمن كتابخانه هاي عمومي گيلانغرب افزود: عمليات تكميل كتابخانه عمومي روستاي’ كل كش’ از توابع دهستان حيدريه گيلانغرب در ۴۵۰ مترمربع مساخت تا نيمه دوم امسال به پايان مي رسد.
وي، اعتبار هزينه شده براي اجراي اين طرح را يك ميليارد و همچنین ۲۰۰ ميليون ريال اعلام كرد و همچنین اظهار داشت: در صورت تامين به موقع اعتبار نخستين كتابخانه عمومي روستايي گيلانغرب در چند ماه تكميل و همچنین به بهره برداري خواهد رسيد.
فرماندار گيلانغرب اظهار كرد: از ابتداي امسال ۵۰۰ ورژن و نسخه كتاب جديد به ارزش ۵۰ ميليون ريال به چهار كتابخانه عمومي اين شهرستان اهدا شد.
يزدان بهرامي نيا كارشناس حقوقي اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان كرمانشاه نيز در اين جلسه گفت: با توجه به دستورالعمل جديد روستاهاي بيش از يك هزار تن جمعيت يا دو روستاي همجوار با داشتن اين تعداد جمعيت مي توانند با اهداي يك مكان به مساحت ۱۰۰ متر مربع از كتابخانه عمومي با استخدام يكي از جوانان داراي مدرك كارشناسي از آن هم روستا بهره مند شوند.
در اين نشست همچنين عنوان شد به منظور توسعه امر كتابخواني مسابقه هايي با عنوان نشست مجازي كتابخوان با اشتراك گذاري خلاصه متن كتاب در قالب فيلم هفت دقيقه اي توسط كتابخوانان از طريق فضاي مجازي انجام می شود و همچنین نفرات برتر تشويق شوند.
گيلانغرب در غرب استان كرمانشاه با بيش از ۷۲ هزار تن جمعيت، چهار كتابخانه عمومي با ۴۶ هزار و همچنین ۸۲۸ ورژن و نسخه كتاب در ۳۵ هزار و همچنین ۵۷۸ عنوان و همچنین يك هزار و همچنین ۲۰۰ عضو فعال دارد.
سرانه فضاي كتابخانه اي شهري در گيلانغرب ۳۷ سانتي متر می باشد.
۷۰۷۹/۷۳۹۸/۳۰۱۲/۸۰۶۶

نخستين كتابخانه عمومي روستايي در گيلانغرب راه اندازي مي می شود در تاریخ ۹ May 2016 | 4:47 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *