موزه­ ی ارمیتاژ یا آرمیتاژ THE HERMITAGE

%name موزه­ ی ارمیتاژ یا آرمیتاژ THE HERMITAGE

تور سنت پترزبورگ

لغت ارمیتاژ که ریشه ­ی فرانسوی دارد به معنای محل خلوت می­ باشد. این موزه بزرگ­ ترین موزه­ ی جهان است که افتخار ملی روسیه به شمار می­ رود و نشانه ­ی هنر معماری فرهنگ روسیه است .
این موزه مجموعه­ ای از آثار هنری تراز اول جهان و همچنین کاخ های قشنگ و اتاق های مجلل می­ باشد که در زمان های مختلف توسط معماران مشهور جهان طراحی شده است.
ارمیتاژ یا قصر زمستانی مجموعه ای است از پنج ساختمان که نخستین ساختمان آن، کاخ زمستانی است که توسط معمار ایتالیایی “راسترلی” طی سال های ۱۷۵۴ تا ۱۷۶۲ در زمان حکومت دخمل پتر کبیر “الیزابت” ساخـته شد.
طی سال های ۱۷۶۴ تا ۱۷۷۵ و در وقت فرمانروایی کاترین کبیر، ارمیتاژ کوچک توسط ژان باتیس والین و یوری والتن تهیه و تولید شد.
%name موزه­ ی ارمیتاژ یا آرمیتاژ THE HERMITAGE
سومین ساختمان، ارمیتاژ گذشته طی سال ­های ۱۷۷۱ تا ۱۷۸۷ توسط یوری والتن (معمار مشهور ) تهیه و تولید شد. چهارمین ساختمان، ارمیتاژ است که در سال­ های ۱۷۸۳ تا ۱۷۸۷ بوسیله کوآرنگی تهیه و تولید شد.
آخرین ساختمان، ارمیتاژ نو است که در سال­ های ۱۸۴۲ تا ۱۸۵۱ بوسیله کلز ساخـته شد.
در زمان کاترین کبیر کلکسی ون­ های زیاد ی از نقاشی­ ها مجسمه ­های جهان به این موزه تعلق گرفت.
در سال ۱۸۳۷ در موزه­ آتش سوزی زیادی رخ داد سال­ های بعد این موزه مرمت شد.
در زمان جنگ جهان ی اول سالن­ های این قصر به عنوان بیمارستان نظامی مورد استفاده قرار گرفت و تا سال ۱۹۱۷ چنان کاخ زمستانی تزارهای روس بود.
بعد از پیروزی انقلاب اکتبر سال ۱۹۱۷ مجموعه ­ی ارمیتاژ با فرمان لنین، ملی اعلام شد و به موزه تبدیل گردید. در سال ۱۹۴۱ و بعد از شروع جنگ جهان ی دوم و حمله­ ی آلمان به خاک شوروی، تمام آثار ارمیتاژ توسط راه ­آهن به منطقه­ ی سیبری روسیه ارسال شد و در سال ۱۹۴۵ بعد از پیروزی شوروی بر آلمان، به موزه بازگردانده شد.
در سال ۱۹۹۶ با فرمان رئیس جمهور زمان روسیه، بوریس یلتسین موزه­ ی دولتی ارمیتاژ تحت پشتیبانی دستگاه ریاست جمهوری روسیه قرار گرفت.
این موزه یکی از گنجینه های بی نظیر است دارای نزدیک به سه میلیون اثر هنری از زیاد دیده شده ترین هنرمندان جهان می ­باشد.
%name موزه­ ی ارمیتاژ یا آرمیتاژ THE HERMITAGE
در این موزه می­ توان آثار نقاشانی چون لئوناردو داوینچی، رافائل، تی سین، رامبراند، کلود مونه، روبنس، رنوآر، ون گوگ، ماتیس، گوگن، پیکاسو و هنرمندانی مثل میکل آنژ … را مشاهده نمود.
سالن تمدن ایران باستان، رم، یونان باستان، مصرقدیم و چین در این موزه موجود است. آثار هنری مانند نقاشی، مجمسه، صنایع دستی، جواهرات، کوبلن تقریباً هر نوع اثر هنری در این موزه یافت می­ شود. در کنار آن ها اتاق­ های متعلق به خانواده­ ی تزارهای روسیه با تزئینات خیلی قشنگ و با استفاده از سبک­ های مختلف را می­ توان مشاهده نمود. این موزه­ ی عظیم دارای ۱۷۸۶ درب، ۱۹۴۵ پنجره و ۱۰۵۷ سالن یا اتاق می­ باشد.
درمورد عظمت این موزه همین بس که چنانچه به هر تاثیر حدود دقیقه تذکر نمائید، می بایست بیش از ۱۱ سال به تماشای این موزه بپردازید.

سایت رسمی موزه: http://www.hermitagemuseum.org/html_En/index.html

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “موزه­ ی ارمیتاژ یا آرمیتاژ THE HERMITAGE”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
بک لینک