۱۰ حقیقت جذاب در مورد روسیه

%name 10 حقیقت  جذاب  در مورد روسیه

تور روسیه

کشور پهناور پرجمعیت روسیه زیبا یی‌های طبیعی مصنوعی خیلی زیاد ی است. در این مطلب عجیب‌ترین حقایق درباره ‌ی روسیه که تهم اکنون نمی‌دانستید را با هم می‌خوانیم.

۱- لبخند در روسیه ارزش معنای بسياري دارد.

در روسیه لبخند امری شخصی است و لبخند زدن به غریبه‌ها قابل‌قبول نیست. فروشنده‌ها هرگز لبخند نمی‌زنند. آن‌ها فقط به افرادی که رفیق دارند یا می‌خواهند با آن‌ها آشنا شوند لبخند می‌زنند اما لبخند دندان‌هایشان را نشان نمی‌دهند. چنانچه فردی بدون لبخند بزند از نظر آن‌ها مشکوک است

۲- رستورانی در مسکو فقط بوسیله دوقلوها اداره می‌شود.

مردم روسیه تمایل دارند در رستوران‌های ویِژگزینشه غذا بخورند و رستوران ستاره‌های دوقلو (Twin Star restaurant) یکی از آن‌ها است که کارکنان آن تنها دوقلوها هستند . موسس این روستوران با الهام از فیلـم Kingdom of Crooked Mirrors در سال ۱۹۶۴ این رستوران را تاسیس کرد. در اینجا چنانچه بخواهید غذای اروپایی، روسی، تایلندی یا برگر بخورید دوقلوهای مجزایی هر کدام را سرو می‌کنند.

۳- سیسـتم متروی مسکو قشنگ ترین چهارمین سیسـتم بزرگ جهان است.

سیستم متروی مسکو یکی از معماری‌های بی‌نظیر جهان است. نقاشی‌های دیواری، مجسمه‌ها موزاییک‌هایی که استفاده شده‌اند بسیار زیاد قشنگ می باشند و این مترو یکی از چشـم گیرترین سیسـتم ‌های حمل‌ونقل است. وقتی که در سال ۱۹۳۵ این مترو شروع به کار کرد ۱۱ ایستگاه و ۷ مایل بود که همگی در یک خط قرار داشتند اما هم اکنون ۲۰۰ ایستگاه است در سه سال آینده ۳۵ ایستگاه جدید و ۷۵ مایل دیگر به آن اضافه خواهد شد.

۴- رانندگی با اتومبیل کثیف جرم است.

بر اساس قانون روش ی رانندگی روسیه رانندگی با اتومبیل کثیف جرم محسوب می‌شود راننده‌ی خاطی به مخصوص چنانچه پلاک اتومبیل گلی و کثیف باشد، باید جریمه شود.

۵- زبان Ter Sami در Kola Peninsula نسبتا منقرض شده است.

این زبان تا قرن ۱۹، ۴۵۰ متکلم داشت ولی با انتها قرن ۲۰ تنها ۶ نفر تا سال ۲۰۱۰ فقط دو شخص پیر به این زبان حرف می‌کردند.

۶- یکی از پادشاهان روسیه به نام پیتر سوم موشی را به دلیل جویدن سر سرباز اسباب‌بازیش اعدام کرد.

پیتر سوم در سال ۱۷۶۲ به مدت ۶ ماه بر روسیه حکومت کرد. هنری ترویات (Henri Troyat) در بیوگرافی پیتر سوم می‌نویسد او آنقدر سربازهای اسباب‌بازیش را رفیق داشت که وقتی موش سر یکی از آن‌ها جوید آن موش را اعدام کرد. جهت این کار چوبه‌دار مینیاتوری درست کردند بعد از سه روز موش در ملاعام اعدام شد.

۷- حداقل ۱۵ شهر سری در روسیه وجود دارد که نام و مکان آن‌ها ناشناخته است.

شهرهای ممنوع الورودی در روسیه وجود دارد که تنها افراد خاصی مجوز ورود به آن را دارند. احتمالا این منطقه تاسیسات نظامی، هسته‌ای، علمی یا منطقه‌ی مرزی باشد. ورود به گاهي از شهرها جهت همه‌ی شهروندان روسیه آزاد است ولی گاهي دیگر نیاز به مجوز دارند. ۴۴ شهر ممنوع‌الورد وجود دارد که ۱۵ شهر آن هنوز نام مکان آن‌ها معین نیست.

۸- در مسکو ترافیک سنگین است و ثروتمندان از آمبولانس برای جابه‌جایی مصرف می‌کنند.

در مسکو همیشه ترافیک وجود دارد و ثروتمندان آمبولانس اجاره کرده و از آن برای تردد در شهر مصرف می‌کنند.

۹- بایستی ها و نبایستی های بسياري در روسیه وجود دارند که زیاد ی از مردم در مورد ‌ی آن‌ها نمی‌دانند.

تنها بچه‌ها افراد متاهل می‌توانند گوشه‌ی میز بنشینند. اگر مجردها گوشه‌ی میز بنشینند به مدت ۷ سال همسرداری نمی‌کنند (یا همسرداری موفق ی نخواهند داشت). می بایست به تعداد گل‌ها در دسته‌ی گل دقت بکنید زیرا تعداد فرد برای مراسم عزاداری است تعداد زوج برای مراسم شادی است. برخي تصور می‌کنند اگر فردی در خانه سوت بزند وضع مالی خانواده افت می‌کند. همين طور خرافات بسیار زیاد عجیب دیگری نیز وجود دارد.

۱۰- در Ziferblat هر چیزی می‌خورید یا می‌نوشید رایگان است اما می بایست برای زمانی که در آنجا هستید پول پرداخت بکنید .
این کافه در سپتامبر ۲۰۱۱ شروع به کار کرد هم اکنون ۴ شعبه در همه جهان دارد و در آنجا می‌توانید بعد از کار یا در اوقات فراعت غذا یا قهوه بخورید. هدف این کافه فراهم کردن مکانی آسان مانند خانه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *