نکاتی درمورد سایز تصاویر در طراحی سایت

طراحی وبسایت باید به احتمال زیاد ً در مورد چگونگی قرار گرفتن تصاویر و عکس جالب هایی که می خواهید در وب سایت تان به کار ببرید، فکر بکنید . تصاویر در وب وبسایت ممکن است به معنای نمودارها یا نقشه ها شبیه عکس جالب های استاندارد باشد. همه اینها در قالب دیجیتالی در رایانه شما وجود دارد و می تواند بر روی وب سرور ذخیره شود.
aweb design company outsourc 11b61b1b نکاتی درمورد سایز تصاویر در طراحی سایت
​طراحی سایت

​طراحی سایت,طراحی وب سایت,​طراحی سایت

به یاد داشته باشید شاید که وقت استفاده با موارد خاصی روبرو شده این امر سبب می شود که بازدیدکنندگان در وب وب سایت شما با اختلافاتی در تصاویر روبرو شوند.

ارزش سایز تصاویر

تصاویر و یا عکسها می تواند در اشکال و سایز های مفرق ی باشد. به عنوان مثال دوربین های پیشرفته دیجیتالی که در دسترس اکثر افراد است ، دارای سایزهایی از ۱ مگاپیکسل تا ۱۰ تا ۱۲ مگاپیکسل یا بیشتر است که در نتیجه سایز تصاویر در هر بیشتر شدن می یابد. شاید این تجربه را داشته باشید و بدانید چه اتفاقی می افتد، ی که یکی از دوست ها شما به شما ایمیل ی می فرستد که حاوی عکس زیبا بوده که با دوربین نو گرفته است!

فایل پیوست ابه احتمال زیاد لاً بسیار زیاد بزرگ حجیم است و داونلود آن خیلی طول می کشد؛ حتی چنانچه اینترنت شما پر سرعت باشد! حال فرض بکنید زمان طراحی سایت بخواهید از چنین تصاویر حجیمی در وب سایت مصرف بکنید ؛ دقیقاً همان اتفاق برای شما می افتد: مدت بسياري طول می کشد تا آن عکس زیبا که در وب وب سایت شما وجود دارد داونلود شده و در مرورگرتان باز شود.

اما کاری که شما تهیه و تولید سایت بهینه سازی وب سایت باید در نظر داشته باشید این است که تصاویر و تصاویر مورد نظر را حتمـا ً به وسیلهء پروگرام ویرایشگر عکس جالب re-size نمایید. اما کار خیلی آسان ای است: نرم افزار ویرایشگر را باز نمایید، روی منوی آن کلیک نمایید و عکس جالب مورد نظر را معین نمایید. کاری که می بایست انجام دهید تغییر تعداد پیکسل های عرضی(افقی) عکس زیبا متناسب با صفحهء وب وب سایت تان است .

مثلاً عکس زیبا که پیکسل عرضی آن ۱۰۰۰ است باید آن را به یک چهارم یعنی ۲۵۰ پیکسل تغییر دهید. اجازه دهید که پروگرام ویرایشگر به صورت اتوماتیک طول(عمودی) عکس اندازه آن را تغییر دهد. پس گزینهء “حفظ نسبت” یا maintain aspect ratio یا عبارات ی مشابه این را اعمال نمایید.

زمان ی که عکـس را ذخیره می نمایید، مورد ای در ذخیره سازی خواهید داشت که می تواند در آن کیفیتها و یا رزولوشن های مختلف ی در سطوح بالا پایین داشته باشید.مگر در موارد ی که هدف شما طراحی سایت های “هنری” است در غیر این صورت رزولوشن پایین برای وب وبسایت های معمول کافی خواهد بود. بعضی از ویرایشگرهای عکـس به شما مورد های ویِژگزینشه تری جهت ذخیره سازی عکس جالب با رزولوشن مناسب در وب وبسایت ارائه می نماید. در نهایت گزینهء ذخیره ” save as” را گزینش کرده تا عکـس ویرایش شدهء شما با نام دیگری بر روی نسخه ء مهم ذخیره نشود.

روش مرورگرها

ی که در طراحی سایت از تصاویر و عکسها در صفحات وب وب سایت مصرف می بکنید ، ابه احتمال زیاد لاً باید از کدهای html شبیه به این استفاده نمایید: img src=”mynewphoto.jpg” alt=”Words for Photo” height=”۱۲۵″ width=”۲۵۰″ این مسئله بسیار زیاد مهمی است که طول و عرض داده ها ارائه شود. همين طور بایستی مد نظر داشته باشید که ارائهء این اطلاعات از زمان ی ارزشمند خواهد بود که شما سایز عکسها را تغییر داده باشید. با فراهم آوردن ارائهء اطلاعات در واقع به مرورگرها به صورت اختصاصی در تخصیص فضای صفحات(زمان پروسهء بارگزاری تصاویر) کمک بسياري می بکنید .

چنانچه این تعاریف را در پروگرام نویسی و تهیه و تولید وبسایت معین نکرده باشید، مرورگرهای قدیمی تر نمی توانند فرمت این متنها را بخوانند یا عکس جالب ها و تصاویر آن وب سایت ارزیابی ابعاد مختلف ناشناس مانده متوقف می شود. اگر این نکات را در طراحی سایت و سئو وب سایت تان در نظر بگیرید، می توانید سرعت داونلود صفحات وب وب سایت تان را بالا ببرید. این امر در راحتی بازدیدکنندگان وب سایت شما و میزان رضایت آنها بسیار زیاد تاثیرگذار خواهد بود

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نکاتی درمورد سایز تصاویر در طراحی سایت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
بک لینک