مشخصات فنی کیفیت تولید و ساخت پرینتر

چاپگر مدل P1102 کمپانی HP یکی از چاپگرهای رده مبوسیله سری LaserJet این مجموعه است.
1 20 مشخصات فنی  کیفیت تولید و ساخت پرینتر
نمایندگی hp

نمایندگی اچ پی,نمایندگی hp,نمایندگی hp در تهران

این چاپگر از ویژگی‌های محدودی برخوردار است. چاپ اسناد تنها به صورت سیاه سفید انجام می‌شود و رابطه Wi-Fi و صفحه‌ی نمایش به عنوان رابط فرد ی وجود ندارد. ولی از طرف دیگر این چاپگر خیلی کم‌اندازه بوده شرکـت تولید‌کننده‌ آن به مفهوم HP این چاپگر را زیاد اقتصادی زود معرفی می نماید . ابعاد این چاپگر مساوی با ۳۵×۲۴×۲۰ سانتی‌متر و وزن آن ۵٫۳ کیلوگرم است. این ابعاد کوچک بدین معناست که این چاپگر کوچک را می‌توانید در گوشه‌ای از میز کار خود قرار دهید بدون اینکه اندازه بسياري از فضای کاری شما اشغال شود. همچنین محفظه‌‌ی کاغذ و تونر این چاپگر از پارت جلو قابل دسترسی است که کار با این مدل را بسیار زیاد آسان می نماید . وضوح چاپ این مدل مساوی با ۶۰۰×۶۰۰ DPI برای چاپ متن تصویر می‌باشد. همين طور این چاپگر می‌تواند تا ۱۸ صفحه در دقیقه را به صورت سیاه و سفید چاپ نماید . سینی جلویی کاغذ این مـدل تا حداکثر ۱۵۰ برگه سینی خروجی می تواند تا ۱۲۵ صفحه را بعد از چاپ در نگاه دارد. این مدل دامنه‌ی وسیع ‌ای از کاغذ در اندازه‌های مختلف را پشتیبانی می‌کند. همان گونه که گفته شد این مد به Wi-Fi مجهر نیست اما در صورت تمایل می‌توانید مـدل P1102w را تهیه و تولید نمایید که در آن اتصال Wi-Fi هم تعبیه شده است.‌ ضروری برای بیرون آمدن اولین برگه‌ی چاپ شده مساوی با ۹۸٫۵ ثانیه است. میزان مصرف استاندارد این چاپگر مساوی با ۵۰۰۰ صفحه در ماه می‌باشد که در مقایسه با پرینترهای مشابه رقم مناسبی است اما اگر چه شرکـت سازنده برای اطمینان از نهایت عمر محصول تعداد ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ صفحه در ماه را توصیه می‌کند.‌ چاپ دورو در این مد موجود نیست اما اگر چه می‌توانید شبیه هر پرینتر دیگری، به صورت دستی صفحاتی دورو چاپ بکنید .

HP LaserJet P1102 مـدل جدید پرینتر تک رنگ لیزری این شرکـت است که توانایی ارایه‌ کیفیت مناسب به همراه سرعت بالا دارد. این پرینتر مناسب استفاده‌های اداری و شرکـت ی است که به راحتی می‌توان آن را در شبکه به اشتراک گذاشت.
معین ات فنی و کیفیت ساخت

ابعاد این پرینتر بسیار زیاد جمع و جور بوده سینی‌های تغذیه‌ی کاغذ نیز می‌توانند موقعی که به آن‌ها نیازی نیست در سر جای بسته شوند. سینی جلویی قابلیت جای دادن ۱۵۰ برگ کاغذ را در خود دارد. در سری بالای آن نیز سینی دیگری بیرون می‌آید که قابلیت پشتیبانی از ۱۰ برگ کاغذ با ابعاد دیگر را دارد. پنل بالایی از پلاستیک مشکی مات ساخـته شده و این در حالی است که اطراف آن به رنگ براق است. این در حالی است که در پارت سمت چپ یک کنترل پنل هم دیده می‌شود.

بر روی بدنه‌ی این پرینتر پورت USB 2.0 هم دیده می‌شود. کاور بالایی را که باز بکنید به کارتریج دسترسی پیدا می‌کنید. همچنین این فقط کارتریج این دستگاه است که توانایی پشتیبانی از چاپ ۱۶۰۰ صفحه پیش از تعویض را هم دارد. HP به همراه این پرینتر درایورهای ۳۲ و ۶۴ بیت برای سازگاری با ویندوز XP، Vista، ۷ و OS X 10.4 را هم فراهم کرده است. همين طور درایور Linux هم بر روی وبسایت HP برای دریافت وجود دارد.

شرکـت HP ادعا می‌کند که این پرینتر توانایی چاپ ۱۸ صفحه در دقیقه را دارد که جهت پرینتر لیزری تک رنگ در این رده بسیار زیاد خوب است هر چند که به پای سرعت ۳۰ صفحه در دقیقه P2035 نمی‌رسد. تست پرینت ۵ صفحه ای ما ۲۷ ثانیه به طول انجامید که مساوی با چیزی در حدود ۱۱٫۱ صفحه در دقیقه است. ولی افزایش پرینت‌ها به ۲۰ صفحه باعث شد که بتوانیم سریع ۱۵٫۸ صفحه در دقیقه برسیم که این چیزی در حدود ۷۵ درصد سرعت ادعایی HP است. در تست ۵ صفحه پرینت متن و گرافیک سریع ۱۳ صفحه در دقیقه رسیدیم. اما عکس جالب ۱۵X10 سانتی‌متر بر روی یک صفحه‌ی A4 حدود ۱۳ ثانیه به طول انجامید. این عکس زیبا در بالاترین رزولوشن این پرینتر به مفهوم FastRes 1200 چاپ شد. در کیفیت FastRes 600 این کار ۱۰ ثانیه طول کشید. این سرعت‌ها جهت پرینتری در سطح مبتدی زیاد بهتر می باشند نسبت به مـدل های ML-2525 ML-1915 کمپانی سامسونگ عملکرد بهتری را از نشان می‌دهد.

حرف درباره ‌ی کیفیت پرینترهای لیزری تک رنگ مدرن کمی سخت است چرا که خیلی ی تولید کنندگان در تولیدات خود به کیفیت‌های بسیار زیاد بهتر و مثل دست یافته اند. متون در فونت های معمولی استاندارد ۱۰ تا ۱۲ کاملا شارپ با رنگ مشکی عمیق می باشند . این کیفیت جهت مصرف هایی که p1102 بدان منظور تهیه و تولید شده کاملا کافی است. پرینت رنگ خاکستری زیاد خوب انجام می‌گیرد. این برای پرینت تک رنگ گرافیک‌ها کاملا مفید است. حتی چاپ عکس زیبا نیز با این پرینتر با کیفیت بهتر ی صورت می‌گیرد. دست کم بر روی عکـس باندهای تاریک روشن دیده نمی‌شود. این باندها را می‌توان در خروجی پرینترهای لیزری ارزان قیمت تر دید . جزئیات در قسمت های مشکی عکـس هم به خوب ی دیده می‌شوند. کارتریج های این پرینتر نسبتا پرهزینه قیمت هستند .

جمع بندی

در انتها می بایست گفت که HP LaserJet P1102 به عنوان پرینتر لیزری تک رنگ سطح مبتدی عملکرد ویژگی‌های زیاد بهتر ی را ارایه می‌دهد. جای کمی را بر روی میز اشغال می‌کند سرعت کیفیت پرینت بسیار زیاد بهتر ی هم دارد. هرچند که احتمالا تعرفه ‌ی مراقبت کارتریج آن کمی بیشتر از رقبا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *